Yeşilçam'ın kötüsü Coşkun Göğen'in hayatı film oluyor

Yeşilçam'ın emektar oyuncularından ve 'Tecavüzcü Coşkun' rolüyle hafızalara kazınan Coşkun Göğen'in hayatı film oluyor. Ekran Haber özel...

Magazin 08.01.2023, 06:01
Yeşilçam'ın kötüsü Coşkun Göğen'in hayatı film oluyor

Yeşilçam'da oynadığı kötü rollerle tanınan ve "Tecavüzcü Coşkun" lakabıyla hafızalara kazınan Coşkun Göğen, yeni bir projede yer alıyor. Rol aldığı filmlerde mafyanın yancısı olan, kadınlara tecavüz eden, kirli şakaları ve pis sırıtmalarıyla nam salan emektar oyuncunun hayatı film oluyor.

GÖĞEN'DEN FİLME DAVET

500'e yakın filmde oynayan Göğen, 60 yıldır bu sektörde olduğunu ve hayallerinin olduğunu belirterek hakkındaki gerçekleri öğrenmek isteyen herkesi son filmini izlemeye çağırdı.

COŞKUN GÖĞEN KİMDİR?

1946'da Giresun doğumlu olan oyuncunun çocukluğu İstanbul Samatya'da geçti. 1962'de çıraklık yaptığı berberin önünden Yeşilçam setlerine figüran taşıyan otobüslere binerek filmlerle tanıştı ve ilk rolünü Hülya Koçyiğit‘in bir filmde oynadı.

Yeşilçamda önce ‘Hippi Coşkun’, ardından da “Tecavüzcü Coşkun” lakapları takıldı. Filmlerde hırsızlık, çapkınlık yapan, kadınlara sarkıntılık yapan rollerle ünlendi. Filmlerde inandırıcı olmasından dolayı sinemaseverler ona “Tecavüzcü Coşkun” adını taktı.

banner2
Yorumlar (0)