Manisa İl Jandarma Komutanlığı, zeytin hasadı yaklaşırken yaşanabilecek hırsızlık olayları için güvenlik önemlerini had  safaya çıkardı.

Türkiye’nin en önemli ihraç ürünlerinden olan, servet değerindeki zeytin bahçelerinde jandarma timleri gece gündüz nöbet tutuyor.

7/24 ZEYTİN NÖBETİ

Çiftçilerin alın terini korumak amacıyla alınan tedbirlere ek olarak, komando timleri envanterlerindeki gece görüş cihazları ve termal kameralar dahil her türlü teknolojik teçhizatı kullanarak, olabilecek hırsızlıkların engellenmesi için 7/24 görev yapıyor.

zeytin-bahceleri-jasat-iha1

JANDARMA VATANDAŞLARI UYARIYOR

Bunun yanında, Manisa İl Jandarma Komutanlığına bağlı jandarma asayiş birimleri de devriye faaliyetleriyle bölgeyi sürekli kontrol ederek, vatandaşları başta arazi ve depolarına güvenlik kamerası kurmaları konusunda yönlendirip, almaları gereken bireysel tedbirler hakkında bilgilendiriyor.

zeytin-bahceleri-jasat-iha3

4 ZEYTİN HIRSIZI YAKALANDI

Öte yandan, dün Kırkağaç ilçesinde başkasına ait bir tarladaki zeytinleri çalan 4 şüpheli suçüstü yakalanarak adli makamlara sevk edilirken, ele geçirilen ürünler de sahibine teslim edildi.