Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde yeniden aday olmak için CHP Ankara İl Başkanlığı'na başvuruda bulundu. Yavaş, başvurusunun ardından yaptığı açıklamada, Ankara'nın dürüst bir şekilde yönetilebileceğini bütün dünyaya gösterdiklerini ve belediyecilikte birçok devrim niteliğinde uygulama gerçekleştirdiklerini belirtti. Başvurunun ardından kısa bir açıklama yapan Yavaş, şunları söyledi:

"Ankara halkından kazandığımızı yine Ankara halkına harcamak en büyük projemiz demiştik. Söz verdiğimiz gibi Ankara halkına hesap vereceğiz. Belediyecilikte devrim yaptığımız birçok uygulama var. Bunları da kamuoyuyla paylaşacağız. Bazılarıyla dünya çapında ödül de aldık.

mansur-yavas-ekrem-imamoglu-kemal-kilicdaroglu-2

Ankara'nın dürüst bir şekilde yönetilebileceğini bütün dünyaya gösterdik. Artık belediye meclisinde gördüklerimizi görmek istemiyoruz. Ankara halkından mecliste çok sayıda belediye başkanlığını bize vermelerini istiyoruz."

Yavaş, Ankara halkından mecliste daha fazla belediye başkanlığını CHP'ye vermelerini istedi.

Öte yandan, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, daha önce Ankara, Aydın ve İstanbul'daki mevcut belediye başkanlarının tekrar aday gösterileceğini açıklamıştı. Mansur Yavaş, 2019 yerel seçimlerinde yüzde 51 oy alarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmişti. Karşısında Cumhur İttifakı'nın adayı Mehmet Özhaseki yüzde 47 oy almıştı.


 

Editör: Zeynep Baş