Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Akbulut, 2 Şubat'ta meydana gelen Hakim H.Ü. ve bir sürücü arasında yaşanan trafikte yol verme meselesiyle başlayan sürtüşme ile ilgili açıklamalarda bulundu. Akbulut, yaptığı yazılı açıklamada, haberlerin tek taraflı bir anlatıma dayalı olduğunu, bu nedenle konuyla ilgili basın açıklaması yapma ihtiyacı duyulduğunu belirtti. Akbulut, yapılan soruşturma sonucunda olayın hakimin görevinden kaynaklanmadığını, trafik sürtüşmesinden dolayı meydana geldiğini ifade etti. Öte yandan Akbulut, şüpheliler hakkında hakaret, tehdit, mala zarar verme suçlarından soruşturma yapıldığını belirtti. 

Hakime çirkin saldırı! - SON TV

HAKİM PANİĞE KAPILIP OLAY YERİNDEN KAÇMIŞ

2 Şubat'ta saat 23.40 sıralarında trafikte yol verme meselesinden başlayan sürtüşme sonrasında maddi hasarlı trafik kazası meydana geldiğini ifade eden Akbulut, şunları kaydetti:

"47 ... plakalı araçtaki sürücünün kaza tespit tutanağı düzenlemek için hakim H.Ü. yönetimindeki 34 ... plakalı aracı durdurmak istediği, gece yarısı olması nedeniyle endişeye kapılan hakimin ise olay yerinden uzaklaşmak istediği, yaşanan kovalamaca sonrasında H.Ü'nün aracının birkaç kez yol üzerinde durdurulduğu, 47 plakalı araç sürücüsünün 34 plakalı aracın önüne geçtiği ve 34 plakalı aracın hareket etmesine engel olmak için araç ön kaputunun üzerine çıktığı, bu sırada 34 plakalı aracın hareket ettiği ve şahsın 34 plakalı aracın ön kaputu üzerinde kaldığı, aracın bir müddet bu şekilde trafikte yoluna devam ettiği, yaşanan bu olaya öfkelenen sürücü ve yakınlarının (2'si kadın 3 kişi) H.Ü'nün aracında maddi hasara sebebiyet verdiği ve hakim H.Ü'ye karşı hakaret ve tehdit içeren sözler söyledikleri güvenlik kameraları ile sabittir.

Mardin\'de Hakime Saldırı: Şüpheliler Serbest Bırakıldı

ŞÜPHELİLER İÇİN TUTUKLAMA YAPILMADI

Şüphelilerin kimliklerinin tespiti, araç sürücü ve yakınlarının, hakim olarak görev yapan kişiyi tanıyıp tanımadıkları, meselenin hakimin görevinden kaynaklanıp kaynaklanmadığının tespiti için şüphelilerin bir kısmının gözaltına alındığını belirten Akbulut, alınan ifadelerin ardından olayın hakimin göreviyle ilgili olmadığının anlaşıldığını belirtti. Ayrıca Akbulut, yaşanan olayın trafikte yaşanan sürtüşmeden meydana geldiğini, şüphelilerin hakimin kimliğinden habersiz olduklarının tespit edildiğini, bu nedenle şüpheliler hakkında tutuklama tedbirine başvurulmadığını aktardı.

Hakime çirkin saldırı! - SON TV

"MEVCUT DELİLLER ÇERÇEVESİNDE GEREĞİ YAPILACAK"

Akbulut, şüpheliler ve hakim ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, "Şüpheliler hakkında hakaret, tehdit, mala zarar verme suçlarından, hakim H.Ü. hakkında ise karşı tarafın anlatımları istikametinde alkollü araç kullanma ve yaralamaya teşebbüs suçlarından soruşturma başlatılmıştır. Yapılan araştırmada her iki sürücünün de alkolsüz oldukları tespit edilmiştir. Soruşturma normal seyrinde devam etmekte olup, mevcut deliller çerçevesinde gereği yapılacaktır. Herkes kanunlar önünde eşittir, kimseye bir ayrımcılık yapılmayacaktır" ifadelerine yer verdi.

Jjjj

Editör: Hakan Mutlu