Muğla'nın Marmaris ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Yangına havadan ve karadan müdahale edildi. Gökyüzünü kaplayan dumanlar ilçe merkezinin birçok noktasından fark edildi.

KOMUTANLIĞA ULAŞMAMASI İÇİN ÖNLEM ALINDI

Ayrıca yangının Aksaz Deniz Üs Komutanlığı'na ulaşmaması için de önlem alındı. Ekiplerin komutanlığın ön tarafında yangınla mücadelesi devam ederken kahreden bir haber geldi.

YANGIN SÖNDÜRME HELİKOPTERİ DÜŞTÜ

Yangını söndürmek için havalanan Rusya'ya ait helikopterin Denizli semalarında düşmesi nedeniyle 1 kişi hayatını kaybederken, 4 kişi de yaralandı. Olay yerinden gelen ilk görüntülerde helikopterin hurdaya döndüğü görüldü.

DENİZLİ VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Diğer yandan Denizli ValisiAli Fuat Atik de yangın nedeniyle açıklamalarda bulundu. Atik, helikopterin Çardak ilçesi yakınlarında düştüğünü ve ekiplerin acil olarak bölgeye yönlendirildiğini ifade etti.Atik, "Bir yangın söndürme helikopteri düştü. Ben de olay yerine gidiyorum." ifadelerini kullandı.

BELEDİYE BAŞKANI DA OLAY YERİNDE

Çardak Belediye Başkanı Hüsnü Yılmaz da yangın helikopterinin ilçe merkezi yakınındaki Acıgöl alanına düştüğünü belirterek, "Helikopterde 7 personelin bulunduğu bilgisi var. Olayla ilgili kurtarma çalışmaları başlatıldı. Olay yerinde inceleme yapacağız." diye konuştu.

YANGINLA İLGİLİ 1 KİŞİ GÖZALTINDA

Marmaris ilçesinde çıkan orman yangınıyla ilgili bölgede arıcılık yapan M.Y. (85) gözaltına alındı. Marmaris Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklama, "21.09.2022 saat 12.00 sıralarında Yalancıboğaz adaağzı mevkiinde meydana gelen yangınla ilgili yapılan araştırmalar neticesinde M.Y. isimli şahsa ait arı kovanlarının yaklaşık yarım metre ön tarafında yanmış ateş közleri olduğu, arı kovanlarının ormana bitişik olduğu, yangının başladığı noktada herhangi bir elektrik kablosunun geçmediği belirlendi. Yapılan mülakatta yangının arı kovanlarına on metre mesafede bir anda çıktığını, rüzgarın etkisi ile bir anda hızla dağın eteklerine ulaştığını, kendisinin yakmadığını beyan etmiştir. Soruşturma işlemleri çok yönlü olarak devam etmektedir" denildi.