Mayıs ayı aile sosyal yardım parası yattı mı, ne zaman yatacak? Mayıs ayı sosyal yardım ödemeleri hak sahibi aileler tarafından merakla bekleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi olup hane başına düşen aylık geliri net asgari ücretin 1/3'ünden az olanlar için yatırılan destek ödemelerinin Mayıs ayı yardımının zamlı yatırılması bekleniyor. Peki, Aile destek ödemesi ne kadar, zamlı mı yattı, hesaplara ne zaman yatacak?

Turk Lirasi T L Para 22112023 Yandex 121

Mayıs ayı aile destek ödeme tarihleri araştırılıyor. İhtiyaç sahiplerine yapılan aile destek ödemelerinin ne zaman hesaplara yatırılacağı merak ediliyor. 2024 Mayıs ayı aile destek yardım paraları ne zaman yatacak? Birçok vatandaşın yarasına merhem olan aile sosyal yardım ödemeleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte detaylar..

2024 Mayıs AYI AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan aile destek ödemelerinin yapılacağı tarih, Mayıs ayının başlamasıyla birlikte merak ediliyor. Hane başına verilen Aile Destek Programı ödemeleri, 4 farklı gelir aralığı için farklı yardım tutarları ile aylık olarak ihtiyaç sahibi ailelere ödeniyor.

Evde Bakim Maasi Yatan Iller Mart Ayi Evde Bakim Parasi Yatti Mi Evde Bakim Parasi Hangi Ille 4Mart2024 3

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen Aile Destek Paketi yardımı her ay destek başvurusu kabul edilen vatandaşların  hesaplarına yatırılıyor. Aile Destek Programı ödemeleri, aylık olarak hazırlanan ödeme listeleri çerçevesinde merkezi olarak yapılıyor.

Mayıs Aile Destek Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı kapsamında ihtiyaç sahibi hanelere Ramazan Bayramı nedeniyle Aile Destek Programı ödemelerinin öne çekilerek, 4 Nisan'da hesaplara yatırılacağını duyurmuştu. Mayıs ayı ödeme tarihi ise henüz açıklanmadı. 

Bakan Göktaş, Türkiye Aile Destek Programı'nın, büyüyen ve gelişen Türkiye'nin refahını vatandaşlarıyla paylaşmanın bir aracı olduğunu ifade etti. Bugüne kadar program kapsamında hanelere toplamda 72,3 milyar TL destek sağlandığını belirten Göktaş, bu desteğin süreceğini kaydetmişti.

Mahinurözdemir

Sosyal yardım programlarını sadece düzenli yardım alan hanelerle sınırlı tutmayıp gelir kriterine göre ihtiyaç sahibi diğer haneleri de Türkiye Aile Destek Programı'na dahil ettiklerini hatırlatan Bakan Göktaş, hanelere her ay düzenli destek verdiklerini söylemişti. 

Bakanlık, gelişen ve değişen hayat şartlarına uyum sağlayarak sosyal yardım programlarının etkinliğini artırmayı hedefliyor. Bakan Göktaş, tüm vatandaşlara eşit ve adil hizmet sunma prensibiyle, arz odaklı ve erişilebilir hizmet ağıyla toplumun her kesimine ulaştıklarını ifade etmişti.

Turk Lirasi T L Para 22112023 Yandex 132

AİLE DESTEK YARDIMI NE KADAR, KAÇ TL?

Aile destek yardım ödemesi ne kadar, kaç TL araştırılıyor. Kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre hesaplanan Aile Destek Programı ödemelerinde, gelir miktarına göre yardım tutarı değişiklik göstermektedir. En fazla 12 ay süreyle ödemesi gerçekleştirilecek Aile Destek Programı ödemesi kapsamında hane içinde kişi başına düşen aylık gelir aralığına göre ödeme tutarları şöyle:

  • 450 TL ve altı olanlar: 1.250 TL alacak.
  • 450 TL üzeri - 911,15 TL ve altı olanlar: 1.100 TL alacak.
  • 911,15 TL üzeri - 1372,30 TL ve altı olanlar: 950 TL alacak.
  • 1372,30 TL üzeri - 1833,45 TL'den az olanlar: 850 TL alacak.

Turk Lirasi T L Para 22112023 Yandex 135

AİLE DESTEK ÖDEMESİ SORGULAMA

Aile destek ödemesi alan vatandaşlar, ödemelerin hesaplarına yatırılıp yatırılmadığını e-Devlet üzerinden kolayca sorgulayabiliyor. Sorgulama için e-Devlet sistemi üzerinden, "Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı" "Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama" ekranına T.C kimlik numarası ile giriş yapılması gerekiyor.

MAYIS AYI AİLE DESTEK YARDIM PARASI SORGULAMA EKRANI

Editör: Nurseli Fırat