Hem mazotlu araca benzin koydular hem çekiciyle servise götrürken kontağı çevirip çalıştırdılar. Çifte hata sonrası aracı ağır hasar gören talihsiz adam, çaresiz kaldı ve 500 bin liralık zararı göze alıp otomobilini satmak zorunda kaldı. 

Akılalmaz olay Başakşehir’deki bir akaryakıt istasyonunda yaşandı. İddiaya göre, İzzet Köse aracını park ettikten sonra istasyon görevlisinden aracın deposunu fullemesini istedi ve ödemesini yapmak için de markete doğru ilerledi.

Ancak bu sırada görevlinin yakıt ikmalini durdurduğunu gördü. Sebebini soran Köse, aldığı cevapla hayatının şokunu yaşadı.

MAZOTLU ARACA BENZİN KOYDU

Görevli çalışan araca dizel yerine benzin koyduğunu ve bunun dalgınlıktan kaynaklandığını, tüm sorumluluğun kendilerine ait olduğunu, aracın bir çekici ile götürülerek temizleneceğini söyledi. Yaşadığı durum karşısında şaşkına uğrayan Köse, teklifi kabul etti. Ancak ihmaller zinciri burda bitmedi.

benzinli araca mazot koydular 1

Aracı çekiciye yükleyen görevli kontağı çevirince yanlış yakıt, iç aksama karıştı. 

MİLYONLUK ARACI GÖZÜNÜN ÖNÜNDE ÇÖP OLDU

Arabasının mahvolduğunu, gözümüzün önünde çöpe döndüğünü söyleyen İzzet Köse, “İki aydır perişanız” diyerek yaşadıklarını anlattı.

Görevlinin anahtarı kontağa takıp akaryakıtın iç aksama karıştığından habersiz Köse, ertesi gün aracını almaya geldi. Herşeyin hallolduğunu düşünen talihsiz adam, aracı çalıştırıp tekrar çalıştırıp trafiğe çıktı, ancak daha birkaç kilometre gitmeden araç bozuldu.

Köse, Durumu akaryakıt istasyonundaki yetkililere bildirdi ancak, “Bizimle alakası yok” denilerek savuşturuldu.

benzinli araca mazot koydular 3

ACI GERÇEĞİ YETKİLİ SERVİSTE ÖĞRENDİ

Aracını tekrar servise götüren adam burada öğrendikleriyle büyük bir şok daha  yaşadı. Yaşananları anlatan Köse, “Yetkili servis komple akaryakıt sisteminin pert olduğunu söyledi her tarafa su almış araç yanlış yakıt yüzünden. Yanma odasındaki aşırı sıcaklıktan dolayı motor üst kapağı çatlamış” diyerek başına gelenlere isyan etti.

benzinli araca mazot koydular 4

YARIM MİLYON ZARAR UĞRADI

Talihsiz adam sonunda gözü gibi baktığı aracını zararına satmak zorunda kaldı.
Aşağı yukarı 450- 500 bin TL zararı olduğunu söyleyen Köse, hem davacı oldu hem herkesi uyararak, “Mutlaka ve mutlaka yakıt istasyonlarından bu işi sigortalarına bildirmelerini istesinler” dedi.