Başörtülü kadınlara yönelik sözlü tacizin adresi bu kez Zonguldak'ın Kozlu ilçesiydi. İddialara göre markete giden bir müşteri, görevli kasiyer kıza aldığı bir ürünün kasadaki fiyatının farklı olduğunu söyledi. Aldığı başka bir ürünü de değiştirmek istedi. İkili arasındaki sözlü diyalog kısa sürede tartışmaya dönüştü.

"Başımıza ne geliyorsa kapalılardan geliyor" dedi! Yetmedi bir de polisi "Hakkari'ye sürdürürüm" diye tehdit etti "Başımıza ne geliyorsa kapalılardan geliyor" dedi! Yetmedi bir de polisi "Hakkari'ye sürdürürüm" diye tehdit etti

KASİYER KIZIN BAŞÖRTÜSÜNE HAKARET ETTİ

Bunun üzerine müşteri, ilçe halk eğitim merkezinde müdür yardımcısı olarak görev yapan oğlu Onur D.'ye haber verdi. Tartışmaya dahil olan Onur D. kasiyer kızın başörtüsünü hedef aldı.

EKİPLERE DE SALDIRDI

Adamın hareketlerinden çevredekiler de rahatsız oldu. Öfkeli adamı olay yerine gelen ekipler sakinleştirmeye çalışsa da başarılı olamadı. Bu kez de ekiplere saldıran adam, güçlükle sakinleştirilerek gözaltına alındı.

İFADESİNİN ARDINDAN SERBEST BIRAKILDI

Öfkeli adam, polise mukavemet ve kamu görevlisine hakaret iddialarıyla adliyeye sevk edildi. İfadesinin ardından da serbest bırakıldı.

MEB SORUŞTURMA BAŞLATTI

Olay üzerine bir soruşturma da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatıldı. Kozlu Halk Eğitim Müdür Yardımcısı olan Onur D. görevden uzaklaştırıldı.

Editör: Halide Tonga