Mega Metal halka arz oluyor. Mega Metal talep toplama tarihi nedir? Mega Metal lot fiyatı nedir? Mega Metal kaç tavan yapacak? Mega Metal tavan serisi hesaplama. Mega Metal ne zaman bozulacak?

MEGA METAL HALKA ARZ LOT FİYATI

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler AŞ liderliğinde halka arz edilen Mega Metal'in hisse fiyatı 28,3 TL olacak. Mega Metal'in halka arz için talep toplama tarihler 7-8 Aralık 2023 olarak açıklandı.

Halka arz edilecek hisselerin yüzde 75’i bireysel yatırımcıya, yüzde 24’ü yurt içi kurumsal yatırımcıya, yüzde 1'i ise şirket çalışanlarına ayrılırken, halka arz büyüklüğünün 1 milyar 725 milyon TL olması bekleniyor.

2005 YILINDA ÜRETİME BAŞLADI

Şirketin halka arzı nedeniyle düzenlenen toplantıda konuşan Mega Metal Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Ali Turgut, şirketin 2005 yılında üretime başladığını ve Kayseri’deki fabrikalarında elektrik, elektronik, haberleşme, enerji üretimi ve dağıtımı, elektroteknik, yenilenebilir enerji, ev aletleri, savunma ve otomotiv endüstrisinde kullanılan yüksek teknolojili ince bakır tel üretimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Editör: Halide Tonga