“TBMM’DE GEREKEN YAPILMALI”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında açıklamalarda bulundu. AYM-Yargıtay polemiğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "AYM ya kapatılmalı ya da yenden yapılandırılmalıdır." dedi.

KILIÇDAROĞLU’NA TEŞEKKÜR ETTİ

Özgür Özel, Genel Başkan olarak ilk kez CHP grup toplantısında konuştu. Konuşmasında 13 yıllık görevi dolayısıyla Kemal Kılıçdaroğlu'na teşekkür eden Özel, "Emekleri unutulmaz, ona vefamızı her fırsatta göstereceğiz." dedi. Özel, partiden ayrılanlara da "Baba evine dönün." çağrısı yaptı.

'SARALLAR' ORGANİZE SUÇ ÖRGÜTÜ ÇÖKERTİLDİ

İçişleri Bakanı Yerlikaya, 'Kafes Operasyonları' kapsamında liderliğini Özgür Saral'ın yaptığı 'Sarallar' grubu olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı. Örgüt ele başı Özgür Saral'ın da aralarında bulunduğu 24 şüpheli yakalandı.

DİLAN VE ENGİN POLAT ÇİFTİNE BİR TUTUKLAMA DAHA

Şarkıcı Banu Parlak’ın güzellik merkezinin kurşunlanmasına ilişkin soruşturma kapsamında azmettirici oldukları iddia edilen Engin Polat, eşi Dilan Polat ve babası Sezgin Polat'a çıkarıldıkları mahkemece tutuklama kararı verildi. Polat çifti geçen haftalarda "Suç Gelirlerinin Aklanmasının Önlenmesi, Vergi Usul Kanunu ile Futbol ve Diğer Spor Müsabakalarında Bahis ve Şans Oyunları Düzenlenmesi kanunlarına muhalefet" suçlarıdan da tutuklanıp cezaevine gönderilmişti.

CANDAN KARDEŞLER GÖZALTINA ALINDI

Katıldıkları yarışma programları ile gündeme gelen sosyal medya fenomenleri Bahar Candan ve Nihal Candan kardeşler, haklarında çıkan suç örgütü üyeliği iddialarının ardından gözaltına alındı. Candan kardeşler ile birlikte iki kişinin daha gözaltına alındığı öğrenildi.

ASANSÖR KAZASINDA TUTUKLU SAYISI2’YE YÜKSELDİ

Aydın'da, üniversite öğrencisi Zeren Ertaşın ölümüyle sonuçlanan yurt binasındaki asansör kazasına ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan şüpheli sayısı 2’ye yükseldi.