GAZZELİ KANSER HASTALARI TÜRKİYE'DE! CUMHURBAŞKANI ZİYARET ETTİ

Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’nin İsrail tarafından bombalanması sonucu kullanılamaz hale gelmesinden dolayı Türkiye ile Mısır koordinasyonda 27 Gazzeli kanser hastası tedavi için Ankara’ya getirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde tedavi altına alınan Gazzeli hastaları ziyaret etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Ercan, tedavileri devam eden hastaları ziyaret eden Erdoğan’a eşlik etti.

Hastaları tek tek ziyaret ederek "geçmiş olsun" dileklerini ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan, sağlık durumlarına ilişkin bilgi aldı.

İYİ PARTİ'DEN BİR İSTİFA DAHA: ADNAN BEKER PARTİSİ İLE YOLLARINI AYIRDI

İYİ Parti Ankara Milletvekili Adnan Beker, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile partisinden istifa ettiğini açıkladı. İYİ Parti çatısı altında artık Ankaralılara ve Türk milletine daha fazla katkı sağlayamayacağını düşündüğünden partisinden istifa ettiğini bildiren Beker, Türk milletine ve Ankara'ya azim ve inanmışlıkla hizmet etmeye devam edeceğini ifade etti.
Söz konusu istifa ile İYİ Parti'nin milletvekili sayısı 42'ye düştü. 

HRANT DİNK CİNAYETİNİN FAİLİ OGÜN SAMAST TAHLİYE EDİLDİ

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, 19 Ocak 2007'de 17 yaşındaki tetikçi Ogün Samast tarafından silahla öldürüldü. Cinayetin ardından kaçtığı Samsun'da yakalanan Samast ile cinayetin azmettiricileri Erhan Tuncel ve Yasin Hayal'in de aralarında bulunduğu 12'si tutuklu 18 sanık hakkında, 20 Nisan 2007'de dönemin özel yetkili İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde dava açıldı. Birleşen dosyalarla sanık sayısının 20'ye çıktığı davada, tahliye kararları sonrası 3 tutuklu kaldı.

25 Ekim 2010'daki duruşmada, yaşı 18'den küçük olan Samast hakkındaki dosya ayrılarak İstanbul 2. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi. Bu mahkeme, 25 Temmuz 2011'de Ogün Samast'ı 22 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Karar, Yargıtay 1. Ceza Dairesi tarafından onandı.
Cinayetin faili Samast, Şubat 2023’te Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’ne getirildi. Burada yaklaşık 10 ay cezasını çeken Ogün Samast, Şubat ayında geldiği Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nden iyi hali göz önünde bulundurularak şartlı tahliye edildi.

BAHAR VE NİHAL CANDAN KARDEŞLER TUTUKLANDI

Dilan Polat ve Engin Polat çiftiyle peş peşe gelen kara para aklama tutuklanma operasyonundan farklı sosyal medya fenomenleri de nasibini aldı. Operasyon düzenlenen isimlerin arasında Nihal-Bahar Candan kardeşler de kendilerine yer buldu. Lüks yaşamları ve sosyal medya paylaşımlarıyla gündeme gelen Bahar ve Nihal Candan kardeşler, salı günü gözaltına alınmıştı.

Sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan ile Hacı İsrafil S. savcılıktaki ifade işlemlerinin ardından sevk edildikleri Sulh Ceza Hakimliğince tutuklanarak cezaevine gönderildi. Nihal Candan, tutuklama kararını öğrenince sinir krizi geçirerek ağladı.

ADRİANA LİMA'DAN ESTETİK İDDİALARINA YANIT! "YORGUN BİR ANNENİN YÜZÜ"

Brezilyalı Top Model Adriana Lima'dan kendisiyle ilgili ortaya atılan estetik iddialarına dikkat çeken bir açıklama geldi. Makyajsız haliyle kamera karşısına geçen Lima'dan estetik söylentilerine yanıt gecikmedi.

Makyajsız haliyle kamera karşısına geçerek açıklamalarda bulunan 42 yaşındaki  ünlü model, estetik iddialarını yalanladı. Adriana Lima konuya ilişkin şunları kaydetti:

"Bir ergen kız, iki okul öncesi çağında çocuk, bir hareketli erkek, yürümeyi öğrenen bir yaşındaki çocuk ve üç köpek sahibi yorgun bir annenin yüzü... İlginiz için teşekkürler" 

ARDA TURAN ALDIĞI CEZA İLE TARİHE GEÇTİ!

TFF 1. Lig ekiplerinden Eyüpspor'un teknik direktörü Arda Turan, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) akreditasyon talimatlarına uymadığı gerekçesiyle 12 haftada 5 kez PFDK'ye sevk edildi. Arda Turan, akreditasyon kartını görünür bir şekilde takmayarak ceza yağmuruna tutuldu.

12 haftada 5. kez kural ihlali yapan teknik direktör Turan, sadece akreditasyon talimatlarına aykırı davranmaktan 107 bin 250 TL ceza yiyen ilk teknik direktör olarak adını Türk spor tarihine yazdırdı.