İYİ Parti lideri Meral Akşener, grup toplantısında konuştu. Konuşmada öne çıkan en önemli başlık, Akşener’in Kılıçdaroğlu’na verdiği “hançer” yanıtıydı. Meral Akşener, toplantıda Kılıçdaroğlu tarafından dile getirilen birtakım iddiaları ele aldı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıkması, ittifakın neden bozulduğu gibi sorulara yanıt verdi.

“TÜRKİYE İÇİN GÖSTERDİĞİMİZ ÇABAYA ‘OYUNBOZANLIK’ DEDİLER!”

Meral Akşener, "hançer" ifadesiyle ilgili sözlerine, ittifak ve 2023 seçimleriyle ilgili konuşarak başladı: “Değerli dava arkadaşlarım; ne ilginçtir ki; 2023 seçimlerinde, Türkiye’yi değiştirmek için gösterdiğimiz çaba karşısında bizi, oyunbozanlıkla suçlayanlar; bizi, hainlikle suçlayanlar parti içi hesaplarını, Türkiye’nin istikbalinin, önüne koyanlar; hafta sonu itibariyle, birer değişim havarisi oluverdiler. Sayın Kılıçdaroğlu’nun adaylığına karşı çıktık diye, bize demediklerini bırakmayanlar hafta sonu itibariyle, yeni genel başkan, Sayın Özgür Özel’in en büyük fanları oldu. Ezcümle; kral öldü, ama 2023’e damga vuran, o garip anlayış ve o anlayışın sahipleri, aynen yerinde duruyor.”

“BEN KİMSEYİ ARKASINDAN HANÇERLEMEDİM!”

İYİ Parti lideri Akşener, seçimlerle ilgili konuştuktan sonra, CHP tarafından yöneltilen "hançer" ithamına şu sözlerle yanıt verdi: “Sayın Kılıçdaroğlu da hançerden bahsetti. Hançer işi ortada kaldı. Bensem o hiç kimsenin arkasından hançer vurmadım. Hak ettiği takdirde hançeri ya gırtlağına ya kalbine vururum. Arkadan işim yoktur. Çünkü kul hakkından çok korkarım. Hele ki garibana eziyet edenleri bilirsem, ispatlarsam o hançeri kalplerine koymuşumdur. Ama bir kişiyi ben sırtından bıçaklamadım. Benim sırtımda bıçak vardır demiyorum. Gereğini yapmıyorsan ha bire hançerlenirsin. Kendine bir şey yapıyorsan hançerlenirsin. Ölümüne bir şey isteyip çevreyi görmüyorsan hançerlenirsin. O hançerlerin sahiplerini karşında bulursun. Ben kimseyi hançerlemem. Ailemden gelen şey yüze karşı konuşmak, açık konuşmak, gereğini yapmak. Bu hançerse 6 kişinin içinde net bir şekilde konuşmuş şahısım. Karşımda ölmüş anama sövüldü. Ben olmadığıma göre hançer kimin?”