Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın kardeşi Nezir Aslan, 8,5 milyon adet kaçak makaronun ele geçirildiği bir operasyonda gözaltına alındı. Ekran Haber'in gündeme getirdiği olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü konu ile ilgili bir açıklama yayımladı. 

MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN’IN KARDEŞİ NEZİR ASLAN NEDEN GÖZALTINA ALINDI?

Mersin Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Ekipleri, bölge çalışması kapsamında bir depoya baskın yaptı. Söz konusu depoda 8 buçuk milyon adet kaçak makaron tespit edildi. Olayı soruşturan ekipler, daha önce kaçakçılık suçundan kaydı bulunan Furkan D. isimli şüpheliyi gözaltına alıp sorguladı. İfadesinde deponun kendisine ait olmadığını söyleyen Furkan D., asıl sahibinin Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın Kardeşi Nezir Aslan’nın olduğunu iddia etti. Deponun var olan tek anahtarının da Nezir Aslan’da olduğunu belirtti. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca jandarmaya verilen talimatla Nezir Aslan ve hırsızlık suçundan kaydı bulunan depo bekçisi Mustafa Ç. gözaltına alındı.

MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN NEDEN GÖREVDEN ALINDI?

Emniyet Genel Müdürlüğü, olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını belirterek, "Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan'ın kardeşi Nezir Aslan'ın gözaltına alındığına yönelik haberler Üzerine açıklama yapılması gereği duyulmuştur. Konu ile ilgili araştırma ve soruşturma yapmak üzere 18 Şubat 2024 tarihinde Polis Başmüfettişleri görevlendirilmiştir. Mersin Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, Emniyet Genel Müdürlüğü emrine alınmıştır" açıklamalarında bulundu.

MERSİN EMNİYET MÜDÜRÜ MEHMET ASLAN KİMDİR? KAÇ YAŞINDA VE NERELİ?

Mehmet Aslan, Mersin İl Emniyet Müdürü olarak görev yapmakta olup, daha önceden Erzurum’da aynı pozisyonda hizmet vermiştir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan bir kararname ile 7 Temmuz 2021’de bu göreve atanmıştır. Fakat Mehmet Aslan’ın özel yaşamıyla ilgili ayrıntılı bilgilere erişim mevcut değildir.

Editör: Zeynep Baş