Mersin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, internet üzerinden alım/satım yapan ilan sitelerinde bulunan gerçek kişilere ait otomobil, elektrikli motosiklet, klima ve oto yedek parça gibi ilanların kopyalandığını, ilgi çekmek ve cezbedici olması için daha düşük bedeller ile klonlanmış sahte ilan sitelerinde yayınladığını ve ilanda belirtilen malzemeyi almak isteyen vatandaşlardan kaparo ve ürün bedeli adı altında para alınarak, vatandaşların dolandırıldığını tespit etti.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Bunun üzerine çalışmalarını derinleştiren ekipler, dolandırıcılık olayını şüphelilerin planlı ve organize bir şekilde yaptığını belirledi. Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde tespit edilen 10 şüpheliyi yakalamak için eş zamanlı operasyon gerçekleştiren ekipler, bütün şüphelileri gözaltına aldı.

Adreslerde yapılan aramalarda dolandırıcılık olayında kullanılan 9 cep telefonu, 8 sim kart, 1 hard disk, 13 banka kartı ve suçtan elde edilen 5 bin 800 lira paraya el konuldu. Yakalanan şüphelilerin yakın zamanda 43 vatandaşı dolandırarak yüksek meblağlarda haksız kazanç elde ettikleri de tespit edildi.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 6'sı tutuklanırken, 4 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.