Meteoroloji'nin son değerlendirmelerine göre yeni birçok kentte yağışla başlıyor. Marmara ve Ege bölgesinde ise kuvvetli sağanak sel tehlikesi oluşturuyor.

11 KENTE SARI KODLU ALARM

kesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ ve Yalova için sarı kodlu uyarıda bulundu.

METEOROLOJİ'DEN UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıda, "Sabah saatlerinden itibaren batı bölgelerde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, Marmara (İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Çanakkale, Balıkesir, Bursa) ile Kıyı Ege’de (İzmir, Manisa, Aydın ve Muğla) yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırm ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunası gerekmektedir." denildi.

MARMARA 

Marmara'da yağış gece saatlerinde başladı, kuvvetlenerek gün içinde devam edecek. İstanbul, Bursa ve İzmir'de su baskını tehlikesi var. İstanbul 17, Bursa 19 derece.

Yağmur salı günü bölge genelinde bir günlük ara verecek. Çanakkale 18, Balıkesir 20, Kocaeli 16 derece.

ANKARA, ESKİŞEHİR VE KONYA ÇEVRESİ YAĞMURLU

İç Anadolu'da Ankara, Eskişehir ve Konya çevresi sağanak yağmurlu, Kayseri-Sivas kesiminde ise fazla yağış beklenmiyor. Ankara ve Eskişehir 17, Konya 20, Kayseri 21 derece.

EGE'DE KUVVETLİ SAĞANAK

Ege'de bölge genelinde kuvvetli sağanak yağmur var, Muğla-Aydın-Denizli civarında su baskını riski yüksek. Salı günü yağış yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak. İzmir 21, Manisa ve Denizli 21, Afyon 17 derece.

AKDENİZ 

Akdeniz'de sıcaklıklar yine yüksek, hava bulutlanıyor kısa süreli yerel yağışlar görülebilecek. Adana 29, Mersin 27 derece.

GÜNEYDOĞU ANADOLU 

Güneydoğu'da da kapalı bir hava var, Gaziantep 22, Diyarbakır 23 derece.

KARADENİZ 

Karadeniz'in batısında sağanaklar devam ediyor. Sinop civarında rüzgarın hızı fırtına hızında olacağından günlük hayatı olumsuz etkileyebilir. Bolu 17, Trabzon 20, Samsun 22 derece.

DOĞU ANADOLU 

Doğu Anadolu'da hava bulutlandı, Erzurum 15, Malatya 20 derece.