Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün 19 Ekim hava durumu raporuna göre, yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile İstanbul, Kayseri, Sivas ve Tokat çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu (Malatya hariç), Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak bekleniyor.

KAR YAĞIŞI UYARISI

Yağışların, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

met

SICAKLIK DÜŞÜYOR

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, iç ve doğu kesimlerde 3-5 derece azalacağı tahmin ediliyor.

3 İLE SARI KODLU UYARI

Sağanak yağışın Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yer yer çok kuvvetli olacağı tahmin edildiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi. 

FIRTINA UYARISI

Öte yandan öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda kuvvetli rüzgar ve fırtına bekleniyor. Rüzgarın saatte 40-60 km hızla esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı 'dikkat' uyarısı yapıldı