Meteoroloji Genel Müdürlüğü günlük son raporunu yayınladı. Yetkililerce yapılan açıklamalarda Eskişehir'de sıcaklıkların eksi 8 dereceye kadar düşeceği belirtildi. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda ise mevsim normallerinin 6 ila 8 derece altında, diğer bölgelerde mevsim normallerinin 1 ila 4 derece üzerinde seyredecek. 

ÇIĞ TEHLİKESİ BULUNUYOR! 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç ve doğu bölgelerde pus ve yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda çığ tehlikesi bulunduğu da ifade edildi. 

SICAKLIKLAR DEĞİŞKEN SEYREDECEK 

Hava sıcaklıklarının Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda mevsim normallerinin 6-8 derece altında, diğer yerlerde 1-4 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve doğulu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

EKSİ 8 DERECEYE KADAR DÜŞECEK 

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, Eskişehir’in de içinde bulunduğu bölge genelinde bu akşam ve gece saatlerinde az bulutlu ve açık olarak geçeceği, yarın öğle saatlerinden itibaren Bursa'nın kuzeybatı kesimlerinden başlamak üzere bulutluluğun artacağı, ayrıca gece ve yarın sabah ilk saatlerde iç kesimlerde don olayı ile birlikte yer yer pus oluşacağı belirtildi. Öte yandan Eskişehir’de hava sıcaklığının Çifteler ilçesinde eksi 8 dereceye, Mahmudiye ve Beylikova ilçelerinde ise eksi 7 dereceye kadar düşebileceği değerlendiriliyor.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu