Partisinin TBMM grup toplantısında gündemle ilgili açıklamalarda bulunan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den Cumhur İttifakı çıkışı geldi. Gazetelerin "Cumhur İttifakı dağılıyor" manşetlerine yanıt veren Devlet Bahçeli, "Bazı gazete manşetlerine bakar mısınız? 'Cumhur İttifakı'nda ipler koptu mu?', 'Bahçeli Erdoğan'a balans ayarı çekti.' Cumhur İttifakı sonuna kadar vardır, var olacaktır ve ayakta kalacaktır" dedi. Bahçeli'nin bu sözleri MHP'li vekiller tarafından ayakta alkışlandı. Bahçeli, grup toplantısındaki konuşmasında özetle şunları söyledi;

"VİDEODAN ZORAKİ ANLAMLAR ÇIKARILDI"

Çok sevdiğim ve saygı duyduğum ses ve söz ustası olan Sayın Ferdi Tayfur'un şarkısının arka fonda çaldığı, benim de yürüyüş yaptığım videonun yayınlanmasından hemen sonra zoraki anlamlar çıkaranlar, çarpık değerlendirmeler yapanlar, polemik üretenler beni dinleyiniz. Adını bile hatırlamadığım bir küsürat partisinin sözde başkanı Kobanili Ahmet sen de özellikle dersini almalısın.

Devlet Bahceli Grup Toplantisi 16042024 Iha 3

Ne güzel söylemiş şair; söz söylemek irfan ister anlamak insan. Ne kadar bilirsen bil söylediklerinin karşısındaki anlayabildiğin kadardır. Bazen aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşır. Merhum Sezai Koç'un dediği üzere; anlamak masraflı iştir. Emek ister, gayret ister, samimiyet ister, yanlış anlamak kolaydır. Oysa biraz kötü niyet, biraz da cahillik yeter. Bir şeyi söylemek istersem muhatabına doğrudan söylerim. Dolanbaçlı yollara sapmanın, 40 dereden su taşımanın, sayın Ferdi Tayfur'un seslendirdiği gibi 'hainsen diyorsam söyleten sensin.' İşte bu mesaj Türkiye'nin ayağını kaydırmaya yeltenen kim varsa direkt onlaradır.

"BOŞA GEÇİRİLECEK ZAMANIMIZ YOK"

Boşa geçirilecek zamanımız yoktur. Türkiye 4 yıl boyunca devam edecek seçimsiz bir döneme girmiştir. Önümüzdeki bu zorlu süreç doğru, kararlı ve sonuç odaklı gelişmelere sahne olmalıdır. Milletimizin beklentisi sürdürülebilir hizmettir. Türkiye'miz yönetimde istikrarın temellendiği nadide ülkelerden birisidir.

CUMHUR İTTİFAKI VURGUSU

Ahlaki tutarlılığın vatansever duruşun müstesna markası olan Cumhur İttifakı siyasi istikrarın kökleşmesinde muazzam bir rol oynamıştır. Cumhur İttifakı Türk devrinin serdengeçti yüreğidir. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni sorgulayan çevrelerin asıl korkusu uyuyan devin ayağa kalkmasıdır. Doğum sancılı olsa da doğan kudret lider ülke Türkiye'dir.

"GAZZE'DE KORKUNÇ BİR TRAJEDİ YAŞANMAKTADIR"

İsrail'in Gazze işlemiş olduğu soykırım suçunun takipçisi Türkiye'dir. Masumların dökülen kanları inşallah yerde kalmayacaktır. Gazze Şeridi'nde kabus filmlerini aratmayan korkunç bir trajedi yaşanmaktadır.

BM'YE ELEŞTİRİ

Birleşmiş Milletler (BM), Filistin sorununun çözümünde acz içindedir. BM Güvenlik Konseyi 2. Dünya Savaşı'nın sonrasındaki dünya şartlarında kurulmuştur. Kararlar 15 üyenin en az 9'unun onayı ile alınıyor olsa da sadece daimi üyelerin veto hakkı bulunmaktadır. Konseydeki üyelik şartlarının ve veto yetkilerinin değişikliği için BM anlaşmasında değişiklikler yapılması zorunluluğu gerekiyor."

"NETANYAHU VAKTİ GELDİĞİNDE LAHEY'DE YARGILANACAKTIR"

Netanyahu vakti geldiğinde Lahey'de yargılanacaktır, tarihe soykırımcı olarak geçecektir. Bu cani mutlaka görevden uzaklaştırılmalıdır.

"NEDEN 3 MAYMUNU OYNUYORSUNUZ?"

PKK'ya terör örgütü diyemeyen İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı'nın Hamas'a terör örgütü yaftası vurmasının akılla bağdaşır bir yanı olmadığını sadece biz mi düşünüyoruz? Siyasetin jetgilleri neredesiniz? Neden konuşmuyorsunuz? Toprağını savunan Hamas'a terör örgütü demek cinayetleri onaylamak demektir. Hamas'a terör örgütü demek katledilen bebeklere sırt dönmek demektir. İBB Başkanı küresel emperyalizmin kanlı yüzlerine alın beni tepe tepe kullanın mesajı vermiştir.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN IRAK ZİYARETİ

Ankara ile Bağdat arasındaki ilişkilerin sürdürülebilir olması iki ülkenin yararınadır. Irak topraklarından kaynaklı terör saldırılarına karşı ortak mücadelenin istişare edilmesi kayda değer gelişmelerdir. Olması gereken PKK'nın resmen terör örgütü ilan edilerek Irak topraklarından söküp atılmasıdır. Irak ziyareti çok güçlü bir iradenin doğumunu müjdelemektedir.

ALMANYA CUMHURBAŞKANI'NA ELEŞTİRİ

Almanya Cumhurbaşkanı'nın da döner diplomasisinin yanı sıra Türkiye'nin terörle mücadelesine destek vermesi samimi dileğimizdir. Döner edebiyatını kullanarak iç siyasete dahil olan CHP'li belediye başkanlarını ziyaret eden Almanya Cumhurbaşkanı'nın vermek istediği potansiyel mesajları şaibelidir.

"TÜRKİYE'NİN BİR KÜRT SORUNU YOKTUR"

Türkiye'nin bir Kürt sorunu yoktur, bölücülük ve terör sorunu vardır. Türk ile Kürt Alevi ile Sünni arasında uçurumlar oluşturmaya hizmet edenler alçakların en alçağıdır. MHP terörü bir hak arama vasıtası gören bölücü mihraklara direnecek Kürt kökenli kardeşlerimizi amasız fakatsız kucaklayacaktır.

"TÜRK MİLLİYETÇİLERİ TÜRKİYE'Yİ BÖLDÜRMEMEYE KARARLIDIR"

Türk milliyetçileri Türkiye'yi böldürmemeye kararlıdır. Herkes aklını başına toplamalı, ateşle oynamaktan vazgeçmelidir.

"HAZİNE VE MALİYE BAKANIMIZIN ARKASINDAYIZ"

Hazine ve Maliye Bakanımızın da her zaman arkasındayız. Sömürge kuklaları ile görülecek işimiz vardır.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu