Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin liderliğinde, yeni dönem stratejilerini belirlemek üzere bir araya geldi. MHP'nin geçtiğimiz ay gerçekleşen olağan genel kurulunda seçilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve Merkez Disiplin Kurulu (MDK) üyeleri, parti genel merkezinde ilk toplantılarını düzenledi.

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (4)

BAŞKANLIK DİVANI OLUŞTURULDU

Toplantıda, partinin önemli karar alma organlarından olan 15 kişilik Başkanlık Divanı belirlendi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar, parti politikalarının yönünü belirlemede kritik bir rol oynayacak.

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (7)

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (8)

PARTİ İÇİ KOORDİNASYON VE KARARLILIK VURGUSU

MHP lideri Devlet Bahçeli, toplantıda yaptığı konuşmada, yeni dönemde parti içi koordinasyonun ve kararlı duruşun önemine değindi. Parti içi birliği ve disiplini ön planda tutan Bahçeli, Türk siyasetinde etkili bir mücadele ve politika sürdürme kararlılığını vurguladı. Yeni Başkanlık Divanı şu şekide oluştu:

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (5)

"Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Siyasi İşler, Parlamento ve Yürütme İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı, Ekonomik ve Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, Medya İletişim ve Dijital Mecralardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir, Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Topsakal, Araştırma - Strateji Geliştirmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Selim Yurdakul, Mesleki ve Sivil Toplum Kuruluşları İle İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Zuhal Topçu, Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcısı Vahit Kayrıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu."

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (6)

3 GENEL BAŞKAN YARDIMCISI VE 1 GENEL SEKRETER YARDIMCISINDA DEĞİŞİKLİK

Yapılan toplantı sonrası Başkanlık Divanı’nda 3 genel başkan yardımcısı ve 1 genel sekreter yardımcısı değişti. Buna göre, Türk Dünyası ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Kamil Aydın’ın yerine İlyas Topsakal, Aile, Kadın ve Sosyal Hizmet Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık’ın yerine Ahmet Selim Yurdakul, Parti İçi Eğitim Siyaset ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç’ın yerine Zuhal Topçu getirildi. Genel Sekreter Yardımcısı Bahadır Bumin Özarslan’ın yerine ise Vahit Kayrıcı getirildi.

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (2)

HATIRA FOTOĞRAFI ÇEKTİRİLDİ

Başkanlık Divanı sonrası Milliyetçi Hareket Partisi lideri Devlet Bahçeli, yeni Başkanlık Divanı üyeleri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Mhp Baskanlik Divani 15042024 Iha (1)

Editör: Mevlüt Peker