Mia Teknoloji A.Ş. (MIATK), 14 Mart 2023 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde, bedelsiz sermaye artırımına ilişkin önemli bir açıklamada bulundu. Yatırımcılar, şirketin 14 Mart 2023'te duyurduğu bu kararın detaylarını ve bedelsiz sermaye artırım tarihini merak ediyorlar.

MIATK’NIN SPK’YA BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIM BAŞVURUSU

Mia Teknoloji Yönetim Kurulu'nun aldığı karar gereğince, şirketin %1200 oranında bedelsiz sermaye artırımına gitme planı bulunuyor. 7 Haziran 2023'te Mia Teknoloji, bu bedelsiz sermaye artırımı için Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulunduğunu duyurdu.

MIATK’NIN BEDELSİZ SERMAYE ARTIRIMI ONAYLANDI

Mia Teknoloji'nin bedelsiz sermaye artırımı, 10 Kasım 2023 tarihli SPK bülteninde onaylandı. Bu onayla birlikte, şirketin uzun süredir beklenen bedelsiz süreci son aşamaya ulaştı.

MIATK’NIN BEDELSİZ TARİHİNE YÖNELİK BEKLENTİLER

Mia Teknoloji, önümüzdeki günlerde bedelsiz sermaye artırım tarihini açıklayacağına dair bir duyuru yapması bekleniyor.

MIATK HİSSELERİNDEKİ HAREKETLİLİK

SPK'nın Mia Teknoloji'nin %1200 oranındaki bedelsiz sermaye artırım başvurusunu onaylamasının ardından, şirket hisselerinde ciddi bir hareketlilik gözlendi. İlk işlem gününü tavan fiyatta kapatan Mia Teknoloji hisseleri, ikinci gün de aynı performansı sergileyerek yatırımcıların dikkatini çekti. 13 Kasım 2023 tarihinde 147 milyon TL hacimle tavan olan hisseler, 14 Kasım 2023 tarihinde 2,7 milyar TL'lik işlem hacmiyle yine tavanda işlem gördü. Mia Teknoloji'nin kısa süre içinde bedelsiz tarihini açıklaması beklenirken, yatırımcılar ve piyasa gözlemcileri bu gelişmeyi yakından takip ediyor.