Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, resmi temaslarda bulunmak üzere Bakü’ye gitti. Milli Savunma Bakanı Güler, Bakü Türk Şehitliği’ni ziyaret ederek anıta çelenk bıraktı ve şehitlik anı defterini imzaladı. Bakan Güler, şehitlik anı defterine şu ifadeleri yazdı:

BAKAN GÜLER BAKÜ'DE ŞEHİTLİK ANI DEFTERİNİ İMZALADI

“Asil Türk milletinin kahraman evlatları, aziz şehitlerimiz, can gardaşlarınızla birlikte Azerbaycan'ın egemenliği ve bağımsızlığı uğrunda canlarını feda ederek şehitlik mertebesine ulaşan siz kahramanlarımızın manevi huzurunda bulunmaktan büyük bir onur duyuyorum. Sizlerin bu topraklardaki destansı mücadelesi, tarihimizin altın sayfalarında müstesna yerini almıştır. Cesaret ve fedakarlıklarınız, ‘İki devlet, tek millet’ anlayışının ve tarihten gelen sarsılmaz kardeşlik bağlarımızın ebedi sembolleri olarak daima gururla hatırlanacak, asla unutulmayacaktır. Siz kahraman şehitlerimizin manevi mirasına sahip çıkmak ve emanetinizi mütemadiyen ilerilere taşımak boynumuzun borcudur. Omuz omuza savaştığınız ve birlikte şehadete yürüdüğünüz Azerbaycanlı kardeşlerinizle ebedi istirahatgahınızda rahat uyuyunuz. Bu vesileyle Bakü'nün kurtuluş mücadelesinde şehadet makamına ulaşan siz şehitlerimiz başta olmak üzere, asil milletimizin varlığı uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhunuz şad olsun.”

Ardından Türk şehitliğindeki anıt mezarlara karanfil bırakan Güler, Türkiye-Gürcistan-Azerbaycan Savunma Bakanları Toplantısı’na katılmak üzere şehitlikten ayrıldı.