Milli İstihbarat Akademisi 2024 başvuruları başladı mı? MİT Akademisi nedir, kimler başvurabilir? sorusunun cevabı araştırılıyor. "MİT Akademisi nerede, nasıl başvurulur?" gibi soruların yanıtları..

Milli Istihbarat Akademisi 11Ocak2024 1

2024 Milli İstihbarat Akademisi 

Milli İstihbarat Akademisi, bu yıl güz döneminde yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci almaya başlayacak. Akademi bünyesinde sadece yüksek lisans ve doktora eğitimi verilecek. Üniversitelerin en az 4 yıllık örgün eğitim veren ilgili lisans programlarından mezun olan ve akademi başvuru şartlarını karşılayan herkes, lisansüstü eğitim için başvurabilecek. 

M İ T Akademisi 2

Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı İbrahim Kalın, MİT'in 97'inci kuruluş yıl dönümünde MİT Akademisi’nin kurulacağını kamuoyuyla paylaşmıştı. MİT akademisi başvuru şartları ile ilgili araştırmalar da bu haberin ardından arttı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı MİT'in kuruluşunun 97'inci yıldönümü etkinliğinde konuşan İbrahim Kalın, MİT akademisi ile ilgili müjdeyi verdi.

M İ T Akademisi 4

MİT AKADEMİSİ BAŞVURULARI NE ZAMAN OLACAK?

MİT Akademisi başvuru takvimi ve süreci nisan ayı içerisinde Akademi resmi internet sitesi üzerinden duyurulacak. Akademi, bu yıl güz döneminde yüksek lisans ve doktora programlarına öğrenci almaya başlayacak.

M İ T Akademisi 1

MİT AKADEMİSİ BAŞVURU EKRANI

Adaylar, Akademi bünyesinde açılacak istihbarat, güvenlik, bölge çalışmaları, siber güvenlik ve kriptoloji, uydu-uzay sistemleri, yapay zeka ile veri analitiği ve benzeri programlara başvurabilecek.

M İ T Akademisi 5

MİT AKADEMİSİNE KİMLER BAŞVURABİLİR?

Milli İstihbarat Teşkilatı Akademisi, bünyesindeki enstitülerde açılacak yüksek lisans ve doktora programlarına, üniversitelerin en az dört yıllık örgün eğitim veren ilgili lisans programlarından mezun olan ve Akademi şartlarını karşılayan herkes başvurabilecek.

M İ T Akademisi 6

Bu programlarda eğitim gören öğrenciler; istihbarat, güvenlik, strateji, bölge çalışmaları, siber güvenlik, uydu-uzay sistemleri, yapay zeka ile veri analitiği ve benzeri alanlarda çalışmalarını yürütebilecek.
 

Editör: Nurseli Fırat