MİT Başkanı İbrahim Kalın, ülkenin dört bir yanından kendisine gönderilen mektuplarla ilgili bir teşekkür mesajı yayımladı. "Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu özel gün için gönderdiğin mektup ve resimleri çok beğendim. Resimler harika olmuş. Mektubunda çok güzel ifadeler var. Bizi, ülkemizi ve Teşkilatımızı çok güzel anlatmışsın. Seni tebrik ediyorum" diyen Kalın, aynı zamanda kendisine ve kuruma gönderilen mektupları da yayımladı.

YEDİDEN YETMİŞE TÜRKİYE SEVGİSİ

Ülkenin her yerinden gönderilen mektuplarda çocukların kimi, Türkiye'ye ve MİT'e dair hislerini resmetti kimi ise yazılar yazdı. İşte o mektuplardan bazıları...

Mit 1 1

Mit 2 2

Mit 3 3

Mit 5 5

Mit 4 4

İBRAHİM KALIN'DAN 23 NİSAN MESAJI

Merhaba sevgili arkadaşım,

Bugün 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı. Bu özel gün için gönderdiğin mektup ve resimleri çok beğendim. Resimler harika olmuş. Mektubunda çok güzel ifadeler var. Bizi, ülkemizi ve Teşkilatımızı çok güzel anlatmışsın. Seni tebrik ediyorum.
Senin bu zekân, yeteneğin ve heyecanın beni ve Teşkilât'ta çalışan arkadaşlarımı da mutlu ediyor.

Mektubunda, bize güvendiğini söylüyorsun. Buna özel olarak sevindiğimi belirtmek istiyorum. Zira senin bize güvenmen demek, işimizi doğru yaptığımız anlamına geliyor. Senin ve arkadaşlarının Milli İstihbarat Teşkilâtı'na güvenmesi demek, bizim işimizi daha iyi, daha güçlü, daha etkin ve daha büyük bir heyecanla yapmamızı sağlıyor.

Ben ve Teşkilat'ta çalışan tüm arkadaşlarım senin, anne ve babanın, ailenin arkadaşlarının, okulunun, köyünün, şehrinin ve ülkemizin güvenliği için buradayız. Ülkemizi her türlü tehlikeye karşı korumak için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu kutsal görevi yerine getirirken senden böyle güzel mektuplar, resimler, şiirler ve yeni fikirler almak çok güzel!

Ülkemiz güvende olduğunda bölgemiz de güvendedir. Ama ülkemizi güvenli yapmak için bölgemizi ve dünyayı da güvenli bir yer yapmak zorundayız. O yüzden senin de tahmin ettiğin gibi dünyanın her yerinde ülkemiz, milletimiz, kardeşlerimiz ve dostlarımız için çalışıyoruz.
Teşkilatımızın mottosunu biliyorsun değil mi? Vatan için her an her yerde! Bizler dünyanın en güzel vatanında yaşıyoruz. Onu her an her yerde korumak için hep birlikte çalışıyoruz. Sen de bu faaliyetin bir parçasısın, biliyor musun?

Nasıl diye merak ediyorsun. Aramızda kalması şartıyla seninle bir sırrı paylaşayım: Sen derslerinde başarılı olduğunda, arkadaşına yardım ettiğinde, küçüklerine sevgi, büyüklerine saygı duyduğunda, anneni babanı mutlu ettiğinde, odanı temiz tuttuğunda, ödevlerini yaptığında, hayvanlara asla kötü davranmadığında, kocaman dünyamız ve upuzun tarihimiz hakkında her gün yeni bir bilgi edindiğinde, iyi bir kitap okuduğunda, güzel yazı yazdığında, resim yapmayı ve müzik aleti çalmayı öğrendiğinde, yeni fikirler ve projeler geliştirdiğinde, göğe bakıp hayal kurduğunda... ülkemizin ve dünyamızın geleceğine çok önemli katkılar sunuyorsun.

Nasıl sen bize güveniyor ve bizimle gurur duyuyorsan biz de senin bu güzel faaliyetlerinle gurur duyuyor, sana inanıyor ve güveniyoruz.
23 Nisan tarihimizde çok özel bir gün. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm çocuklara armağan ettiği bir bayram. Dünyada çocuklara adanmış tek bayram. Çok güzel bir bayram. Bu özel gün, hepimizin. Ama en çok da senin. Bugünün hakkını ver, tadını çıkar, anlamını düşün ve tebessüm et.

Gazi Meclisimizin kuruluşunun 104. yılımı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum. Devletimizin kurulmasında ve vatanımızın korunmasında emeği geçen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum. Daha nice 23 Nisanlara sevgi, sağlık, heyecan, mutluluk ve başarıyla kavuşmayı diliyorum. Kendine inan, ülkene güven ve hepimizi gururlandır.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu