Manisa'nın Yunusemre ilçesindeki Ayakkabıcılar Sitesinde sipariş getiren bir kurye, üzerine gelen köpeklerden kendini korumak için bilye atan havalı tabanca ile ateş etti. Olayda 4 köpekten biri hafif şekilde yaralanırken diğer köpekler korkuya kapılarak kuryenin etrafından uzaklaştı. Olayın köpekseverler tarafından sosyal medyada paylaşılmasının ardından Manisa Valiliği, kurye hakkında adli işlemlere başlandığını açıklamak zorunda kaldı.

Manisa Motokurye Havali Tabanca 29052024 Iha (5)

OLAYIN DETAYLARI

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde bulunan Ayakkabıcılar Çarşısına sipariş getirmek için gelen motosikletli kurye, bir anda etrafını saran 4 köpekten kendini korumak amacıyla bilye atan havalı tabanca ile köpeklerden birine ateş etti. Hafif şekilde yaralanan köpek yerde kıvranırken, diğer köpekler de korkuyla kuryenin etrafından uzaklaştı. Köpeklerden kurtulan kurye yoluna devam etti.

Manisa Motokurye Havali Tabanca 29052024 Iha (4)

GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Ayakkabıcılar Sitesindeki güvenlik kamerasına yansıyan olay, sosyal medyada yayınlanarak geniş tepki topladı. Görüntülerde, kuryenin, kendisine ısrarla saldıran köpeklerden birine havalı tabanca ile ateş ettiği ve köpeğin kıvranırken diğer köpeklerin korkuyla kaçtığı anlar görüldü.

Manisa Motokurye Havali Tabanca 29052024 Iha (1)

VALİLİK ADLİ İŞLEM BAŞLATTI

Olayın köpekseverler tarafından sosyal medyada yayılmasının ardından Manisa Valiliği yazılı bir açıklama yaparak, kurye hakkında adli işlemlerin başlatıldığını duyurdu. Açıklamada, “Yunusemre ilçesindeki Ayakkabıcılar Çarşısında yaşanan ve sosyal medyada tepki toplayan köpek yaralama olayı ile ilgili olarak, kurye hakkında adli işlem başlatılmıştır. Olayın tüm yönleriyle araştırılması ve gerekli hukuki sürecin başlatılması için çalışmalar sürdürülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Manisa Motokurye Havali Tabanca 29052024 Iha (3)

MANİSA VALİLİĞİNİN AÇIKLAMASI

Manisa Valiliğinin açıklamasında şöyle denildi: "Sosyal medya platformlarında yer alan ‘Yunusemre ilçesi Ayakkabıcılar Çarşısı içinde silahla köpeğe ateş edilmesi’ olayı ile ilgili olarak yapılan incelemelerde; 27.05.2024 günü saat 19.30 sıralarında bir firmada kurye olarak çalışan M.K. isimli şahsın sipariş getirdiği esnada köpeklerin üzerine doğru gelmesiyle yanında bulunan bilye atan havalı tabanca ile ateş ettiği tespit edilmiştir. Şahıs, olayda kullandığı havalı tabanca ile birlikte yakalanmış, hakkında ‘5199 Sayılı Sokak Hayvanlarını Koruma Kanunu’na Muhalefet’ suçundan adli işlemlere başlanılmıştır. Hafif şekilde yaralanan köpeğin belediye veteriner ekiplerince gerekli kontrolleri yapılmış olup, sağlık durumunun iyi olduğu anlaşılmıştır."

Manisa Motokurye Havali Tabanca 29052024 Iha (2)

Editör: Mevlüt Peker