MSB Sözleşmeli Er alımı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı'nın Kara Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alımı için başvurular başladı. Sözleşmeli er alımı şartlarını taşıyan adaylar, başvurularını e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilecek. Peki, MSB'nin sözleşmeli er alımı başvuru şartları neler?

msb-operasyon-asker-tsk-dha-1

MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuru Tarihleri

Milli Savunma Bakanlığının Kara Kuvvetleri Komutanlığına sözleşmeli er alımı için başvurular başladı. MSB’den yapılan açıklamada başvuruların başladığı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı sözleşmeli er alımı için herhangi bir son başvuru tarihi bulunmuyor.

askerlik-borçlanması-2024-kaç-tl

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

MSB Sözleşmeli er başvuru şartları merak ediliyor. Sözleşmeli erbaş ve erliğe ilişkin genel bilgilere, kimlerin başvuru yapabileceğine, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağına, seçim aşamaları, değerlendirme ve sınıflandırma faaliyetlerinin nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler Bakanlığın internet sitesinde yer alıyor.

bedelli-askerlik-1

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024 Yılı (2024/1 Dönem) Sözleşmeli Er Başvuru Kılavuzu da yayımlandı. Kılavuzda yer alan bilgilere göre, en az ilköğretim diplomasına sahip, askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış olanlardan, müracaatın yapıldığı yılın ocak ayının ilk günü itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 25 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1999 tarihinden sonra doğanlar) olanlar başvurabilecek.

MSB ASKERLİK YERİ 1

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlar ise düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 1 Ocak 2024 itibarıyla 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş (1 Ocak 1999 tarihi ile 31 Aralık 2004 tarihleri arasında doğanlar) ve diğer başvuru şartlarını taşıyorsa sözleşmeli erbaş ve er olmak için hemen başvuruda bulunabilecek.

bedelli askerlik asker komando

SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, başvurular, https://personeltemin.gov.tr adresinden ve e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek.

askerlik_5

Başvuru ekranına e-Devlet üzerinden giriş yapacak adaylar, "bilgilerim" kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri doldurduktan sonra otomatik olarak tercih ekranına yönlendirilecek.

askerlik_4

Adaylar, sözleşmeli er alımına ait satırı tıklayarak başvuru işlemlerini gerçekleştirirken, tercihlerini öncelik sırasına göre belirleyecek.

E-DEVLET SÖZLEŞMELİ ER BAŞVURU EKRANI

Editör: Nurseli Fırat