Geçtiğimiz sezon Müge Anlı'da işlenen Selim Yalçınkaya cinayetiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Cinayetin üzerinden 15 ay geçmişken olayla ilgili Emre Yaşlar, cinayetin tek sanığı olarak belirlendi. Yaşlar'ın 16 Kasım tarihinde mahkemeye çıkarılacağı belirlendi. Yaşlar geçen sezon, askeri personelim deyip Müge Anlı'ya asla çıkmamıştı. Fakat olayla ilgili neden sanık olarak mahkemye çıkacağını Müge Anlı duyurdu.

SELİM YALÇINKAYA CİNAYETİ NEDİR?

Müge Anlı ile Tatlı Sert programında 23 yaşındaki Selim Yalçınkaya'nın şüpheli ölümü araştırılıyordu. Programda bütün oklar Yalçınkaya'nın eski eşi Derya'yı göstermişti. Yalçınkaya'nın ailesi Selim'in eski eşi Derya'nın bu cinayeti işlediğini ya da başkasına yaptırdığını iddia etmişti. Fakat olaylar araştırılırken Derya'nın yasak aşklarla dolu ilişkileri de ortaya çıkmıştı. Derya'nın eşini, eşinin arkadaşı ve amcası da dahil olmak üzere birçok kişiyle aldattığı ve ihanet mesajları da programa damga vurmuştu.

selim_yalcinkaya_derya_yalcinkaya_1

ÜÇLÜ İLİŞKİ İTİRAFI

Müge Anlı, yazışmaları Derya'ya göstererek 'Senin bu karı-koca yazışmaların var. Ben senin 2 katın yaşındayım. Ben hiç kimseyle böyle konuşamam, ne eşimle konuşabilirim, ne bir kız arkadaşımla konuşabilirim... Hele ki eşime bu kadar böyle yaşadığım ilişkinin ayrıntılarını anlatmak... Kızım siz ne yiyorsunuz, ne içiyorsunuz?' demişti. Derya'nın Müge Anlı'daki üçlü ilişki itirafı da bomba etkisi yaratmıştı. "Selim evlendiğimizden beri kendisini tatmin etmek için hep benimle başkalarını düşünürdü. 'Başkalarını da mı çağırsak?' derdi." demişti. Derya, eşinin baskısıyla üçlü ilişkilere girdiğini itiraf etmişti.

muge-anli-emre-yaslar

EMRE YAŞLAR İTİRAF ETTİ

Müge Anlı gelişmeyi şu sözlerle duyurdu; Emre Yaşlar olay günü rahmetliyi görmediğini söylemiş ama kamera kayıtları incelenince Yaşlar'ın köye gittiği fark edilmişti. Ardından Yalçınkaya'nın öldürüldüğü ahırda sigara izmarti bulundu bunun üzerine birçok isimden DNA örneği alındı. Bunun üzerine Emre Yaşlar ben o gün onunla ahırda buluştum diye itiraf etti. Bunun üzerine emre neden oğlumuz öldürdü diye aile yeniden Müge Anlı'ya çıktı.