22 yaşında 2 çocuk annesi Nevrigül Alan, kaybının 47. gününde Bursa Gemlilk'te bir zeytinlik ağacında asılı halde bulunmuştu. Konuyla ilgili Müge Anlı'nın programında, Nevrigül'ün kardeşi Nazmiye'den şoke eden bir itiraf geldi ve ölen ablası hakkında "ölmeyi hak etti" dedi.

NEVRİGÜL'ÜN ARKADAŞI NAZMİYE İLE TARTIŞTI

Nazmiye'ye kızan genç kız, "Sen başta Doğan'ı da söylemiyordun, bilmeden. Remzi'ye yükleniyordun. Siz aranızda bir şeyler konuştunuz. Sonra Doğan olabilir! Doğan nereden senin ağabeyin oluyor. İkisi de şüpheli" dedi. Bunun üzerine "Saygımdan öyle diyorum" ifadesini kullanan Nazmiye'nin sözleri genç kızı sinirlendirdi: "Ne saygısı ya! Ablan öldürülmüş. Biliyorsun ablana neler yaptıklarını. Korkmayacaksın! Müge Hanım siz bu olaya el attığınızdan beri yine bu insanlar torba koyuyordu. Yapacaklarını yapıyorlardı." 

"ABLAM ÇOK ZIPLADI"

Genç kız, "Ben senin yanına odaya geldim. Sana 'Nazmiye, ablan böyle bir ölümü hak etti mi?' dedim. Sen bana 'Ablam çok zıpladı hak etti!' dedin. Senin ablan böyle bir ölümü niye hak etti bana bir anlatır mısın?" dedi. 'Zıpladı' sözünü şırmarmak anlamında kullandığını söyleyen Nazmiye, "Umursamıyordu. Annemleri falan takmıyordu." dedi.Müge Anlı ise "Zıplamak o değil ama! Zıplamak dediğin şey; o adamdan o adama ya da o kadından o kadına gibi bir anlam taşıyor. Yani Barış'a zıpladı ölümü hak etti. Bu mu?" dedi. Nazmiye ise kendini şu sözlerle savundu:

muge-anli-nazmiye-1

"Onun bunun yanına gidip oturuyordu. O yüzden böyle dedim. Kendi arkadaş çevresi Müge Abla. Başkalarıyla oturmaz iki tane çocuğu var." Şevki Hoca bunun üzerine "Sen Barış'ın adını söylemeye çekiniyorsun. Amiyane tabirle 'zıpladı' diye 'Bunu hak etti' diyorsun. Sen, Barış'ın adının geçmesini bir şekilde engellemeye çalıyorsun." dedi.Çok yanlış anlaşıldığını söyleyen Nazmiye "Bunun eski nişanlısı var Uğur. Onun yanına falan da gidiyordu, oturuyordu. 2 çocuk annesi, niye gidiyor? Yakışıyor mu?" diyerek kendini savundu.

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu