2022 yılında Gaziantep'te darp edilerek öldürülen 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay cinayetinde katil zanlısı Mehmet Aksu, 3.kez duruşmaya çıktı. Aksu, mahkemede yaptığı itirafla kan dondurdu! Kendisine Lina'nın cansız bedenini yakma teklif edildiğini ancak bunu kabul etmeyerek dondurucuda sakladığını itiraf etti.

muge-anli-lina

NELER OLMUŞTU?

Geçtiğimiz sene Müge Anlı ile Tatlı Sert'e konu olan Lina Erbay cinayeti tüm Türkiye'yi sarsmıştı. Eşinden boşandıktan sonra lise arkadaşının yanında kaldığını söyleyen Melisa Erbay, arkadaşının kendisini pazarladığını ve çocuklarını kaçırdığını söylemişti. Baba Abdurrahman Erbay'ın kızlarına ulaşaması sonuxu Müge Anlı'ya başvuran çift, 3 yaşındaki kızları Lina ve 1.5 yaşındaki Naime'yi bulmak için Müge Anlı'nın kapısını çalmıştı fakat acı gerçeği kısa sürede öğrenmişti. 

NAİME ERBAY SAĞ OLARAK BULUNDU AMA...

Programın yayınlanmasının ardından 1.5 yaşında Naime Erbay, bir bakıcının yanında bulunmuştu fakat 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay'dan ses seda yoktu. Gaziantep Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı araştırma sonrası minik kızın cesedini,  Melisa'yı fuhuşa sürükleyen ortaokul arkadaşı ve onun sevgilisi Mehmet'in işlettiği çocuk giyim mağazasında derin dondurucunun içinde bulmuştu.

SANIK MEHMET AKSU'DAN KAN DONDURAN İTİRAF

Polise teslim olmadan 2 gün önce avukatı ile görüşerek durumu anlatıp pişmanlığını dile getirdiğini belirten Mehmet Aksu, "Teslim olmadan 2 gün önce avukatım ile görüştüm ve teslim olmak istediğimi söyledim. Lina'nın ölümünün ardından bazı kişiler Muhabbet Toz ve bazı kişiler cansız bedeni yakarak kurtulabileceğimi söylemişti. Ama ben de 3 çocuk babasıyım ve Lina'nın cansız bedenini dondurucuda sakladım. Farklı bir amacım olsaydı ortadan kaybederdim" diye konuştu.

lina-erbay

SANIĞIN TAHLİYESİ TALEP EDİLDİ

Sanık Mehmet Aksu´nun avukatı da müvekkilinin pişmanlık yaşadığını ve bu yüzden polise giderek itirafçı olduğunu belirterek: "Müvekkilim teslim olduğu günü sabahı saatlerinde yanıma gelerek durumu anlattı. Ben de bunun üzerine emniyete giderek polis memurlarına durumu anlattım, Mehmet Aksu'nun teslim olmak istediğini söyledim. Öğleden sonra da Mehmet Aksu kolluk görevlilerine teslim oldu. Dolayısıyla olayın televizyon programı ile bir ilgisi yoktur. Mehmet Aksu kendi iradesiyle teslim oldu. Kendisi bana 2 gün öncesinden beri teslim olmak istediğini söylüyordu. Detaylı soruşturmada Mehmet Aksu'nun eve geldiğinde maktulün yaşadığına ilişkin bir tespit yapılamadı. İddianamede son kısmında da bu duruma yer verilmiştir. Bunun için tahliyesini talep ediyoruz" dedi. Mahkeme heyeti, savunmaların ardından sanıkların tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.