BİNBAŞI MURAT BAKICI KİMDİR?

SOLOTÜRK pilotu Binbaşı Murat Bakıcı, Türk Hava Kuvvetleri'nde görev yapan başarılı bir pilot olarak bilinmektedir. Türkiye'nin en ünlü akrobasi uçuş ekiplerinden biri olan Solotürk'ün pilotlarından biri olan Binbaşı Murat Bakıcı, F-16 savaş uçağıyla gerçekleştirdiği gösteri uçuşlarıyla dikkatleri üzerine çekmektedir.

solotürk mert yarbay 1

BİNBAŞI MURAT BAKICI KAÇ YAŞINDA VE NERERELİ?

Binbaşı Murat Bakıcı, Eskişehir doğumludur ve 1983 yılında (39 yaşında) dünyaya gelmiştir. Kara Harp Okulu'nda lisans eğitimini tamamladıktan sonra Pilotaj Eğitim Okulu'nda eğitim almış ve pilot olarak mezun olmuştur. Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde görev yaparken Solotürk ekibine katılan Binbaşı Murat Bakıcı, F-16C Blok 40 savaş uçağıyla gösteri uçuşları gerçekleştirmektedir. Binbaşı Murat Bakıcı, savaş uçağının yeteneklerini sergilemek için yaptığı akrobatik hareketlerle büyük bir hayran kitlesi edinmiştir. Türk Hava Kuvvetleri'nin en deneyimli ve yetenekli pilotlarından biri olarak kabul edilen Binbaşı Murat Bakıcı, gösteri uçuşlarıyla Türkiye'nin ve Türk Hava Kuvvetleri'nin gururu olmuştur.

solotürk mert yarbay

YENİ GÖREVİNİ YARBAY EMRE MERT’TEN DEVRALDI

SOLOTÜRK’te görev süresi dolan “007” Yarbay Emre Mert SOLOTÜRK Kol Komutanlığı görevini, “008” Binbaşı Murat Bakıcı'ya devretti. SOLOTÜRK sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Yarbay Emre Mert'in SOLOTÜRK’e verdiği emeklerinden ve kattığı değerlerinden dolayı teşekkür etti ve uçuculuk hayatında başarılar diledi.