İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 31 farklı ilde gerçekleştirilen büyük çaplı Narkogüç Operasyonu sonucunda 208 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Bakan Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı öncülüğünde, 31 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonun detaylarını paylaştı.

Bu operasyonun; Aydın, İstanbul, Malatya ve diğer illerde uyuşturucu ticareti yapan şahıslara ve aranan suçlulara yönelik olduğunu belirtti. Yerlikaya, operasyona 944 personelden oluşan 315 ekip ile birlikte 2 hava aracı ve 35 narkotik dedektör köpeğin de katıldığını ifade etti.

Operasyon sonucunda; 247,5 kilogram skunk, 6,5 kilogram esrar ve çeşitli miktarlarda eroin, bonzai, metamfetamin ve uyuşturucu hapın yanı sıra 15 tabanca, 13 tüfek ve nakit para ele geçirildiğini belirten Yerlikaya, "208 kişi gözaltına alındı. Bu başarılı operasyonu yürüten polislerimizi kutluyorum. Uyuşturucu satıcılarına, özellikle gençlerimize zarar verme şansı tanımayacağız. Uyuşturucuya karşı savaşımız kesintisiz sürdürülecek." şeklinde konuştu.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya platformu X'teki kurum yöneticisi onaylı hesabından yaptığı paylaşımda operasyondan görüntülere de yer verdi.

Kaynak: AA