İstanbul Gümüşsuyu’nda, 13 yıl önce Emre-Can Paksoy kardeşlerin evine giden Nazlı Sinem Erköseoğlu’nun saatler sonra apartman boşluğunda cansız bedeni bulunmuştu. Ailesi Sinem’in cinayete kurban gittiğini iddia etse de holding veliahtı iki kardeş yargılandıkları davada beraat etmişti. Ancak yıllar sonra Yargıtay yerel mahkemenin beraat  kararını bozarak Can Paksoy için müebbet hapis cezası istedi.

ÖLDÜRÜP, İNTİHAR SÜSÜ VERDİ

13 yıl önce sırlarla dolu bu ölümde birçok şüphe vardı. İddiaya göre Can Paksoy, genç kadının kafasına sert bir cisimle vurup öldürmüş sonra da intihar süsü vermişti. Mahkeme ise Paksoy kardeşlerin beraatine karar vermişti.

ACILI BABAYA YARGITAY’DAN HABER GELDİ

Yıllardır kızı için adalet arayan ve beraat kararıyla yıkılan acılı babanın yüreğine su serpecek haber ise Yargıtay’dan geldi. Yargıtay yerel mahkemenin beraat kararını bozarak, Can Paksoy’un müebbet hapsini istedi. Yüksek mahkeme Mahmut Emre Paksoy hakkındaki beraat kararını ise onadı.

“HER GÜN BİR KADIN ÖLDÜRÜLÜYOR”

Savcılığın  mütalaasında, “Bu bir cinayettir” dediğine dikkat çeken acılı baba, “Her gün bir kadın öldürülüyor. 9. kattan atıyor, 13. kattan atıyor, onu yapıyor bunu yapıyor çözüme ulaşan yok. Benim kızımı nasıl öldürdüğünüzü anlatın, diyorum anlatabilen yok” diyerek isyan etti.