Olay bugün öğlen saatlerinde Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde meydana geldi. Okulların ilk açıldığı gün, yeni okuluna tahini çıkan Kasım K.'nın, eski okulundan bir öğrencinin velisi ile gönül bağı olduğu belirtildi. Yeni okula gelen veli Şehriban A. ile Kasım K. arasında belirlenmeyen bir sebepten tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyürken, Şehriban A. yanında getirdiği tabanca ile Kasım K.'yı göğüsünden vurarak yaraladı. 

MÜDÜR YARDIMCISININ ODASINDA GÖĞÜSÜNDEN VURDU

Olay, saat 13.00 sıralarında Kocasinan ilçesi Şeker Mahallesi 5243'üncü Sokak’taki Şehit Haldun Ateş İlkokulu’nda meydana geldi. Şehriban A. sınıf öğretmeni Kasım K.'nın görev yaptığı okula gitti. Müdür yardımcısının odasına geçen ikili arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Şehriban A., yanında getirdiği tabancayla Kasım K.'yi göğsünden vurdu. İhbar üzerine okula polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Kasım K., sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Kayseri Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan Kasım K.’nin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.  Polis, şüpheli kadını gözaltına aldı.

Kayseri5

ÖĞRENCİNİN VELİSİYLE GÖNÜL İLİŞKİSİ OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Öğretmen, gönül ilişkisi yaşadığı öne sürülen kadın tarafından okulda tabancayla vuruldu.
Kasım K.’nin bir süre önce Haldun Ateş İlkokulu’na tayininin çıktığı, bugün de ilk günü olduğu belirtildi. Şehriban A.’nın da Kasım K.’nin daha önce görev yaptığı okulda öğrenim gören bir öğrencinin velisi olduğu ve aralarında gönül ilişkisi olduğu iddia edildi.

Editör: Hakan Mutlu