İKİNCİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURUSU BAŞLADI MI?

Milli Eğitim Bakanlığı iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularında, isteyenler başvurularını iptal etti. İptalin ardından ikinci bir başvuru hakkı verildi. söz konusu ikinci il içi ve iller arası yer değiştirme uygulamasının, bu yıl öğretmenler için ikinci kez başlatılacağı Yusuf Tekin tarafından ilan edildi. Peki ikinci il dışı ne zaman yapılacak? İşte MEB il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme takvimi...

ogretmen 2

MEB İKİNCİ TAYİN BAŞVURULARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yusuf Tekin tarafından ilan edilen, öğretmenlerin il içi ve iller arası yer değiştirme başvurusu bu yıl ikinci kez alınacak. MEB iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 11-16 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak. İl içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları ise 23-26 Temmuz 2024 tarihlerinde alınacak.

Milli Egitim Bakani Yusuf Tekin 15052024

BAKAN TEKİN İKİNCİ YER DEĞİŞTİRME BAŞVURULARI HAKKINDA AÇIKLAMA YAPTI

Bakan Tekin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, öğretmenlerin çalışma ortamlarını düzenlemenin ve eğitimde huzur iklimi oluşturulmasının öncelikleri arasında olduğunu belirtti. Tekin, paylaşımında şunları kaydetti:

"Öğretmenler Odası Buluşmalarımızda meslektaşlarımızla gerçekleştirdiğimiz istişareler ve öğretmenlerimizin yoğun talepleri doğrultusunda il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirmelerini ikinci kez gerçekleştireceğiz.

Bu kapsamda, iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 11-16 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınarak atama işlemi 18 Temmuz 2024 tarihinde, il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları 23-26 Temmuz 2024 tarihleri arasında alınarak atama işlemi 30 Temmuz 2024 tarihinde gerçekleştirilecektir. Hayırlı olsun inşallah."

Editör: Nurseli Fırat