Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Şampiyonlar Ligi’nde yarın oynayacakları Bayern Münih maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Allianz Arena'da düzenlenen basın toplantısında konuşan Buruk, “Bu gruptan çıkmak istiyoruz. Şampiyonlar Ligi serüveninde sadece 5 kez Türk takımları gruptan çıktı. Bunun 3’ü Galatasaray’a ait. Biz bunu tekrarlamak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

"KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"

okan-buruk-galatasaray-bayern-munih-basin-toplantisi-3

Okan Buruk Bayern'i iyi analiz ettiklerini belirterek, "Rakibimiz daha güçlü ve tamamlanmış bir şekilde karşımıza çıkacak. Rakibimizi analiz ettik, hazırlandık. Planlarımız ilk maçtaki gibi bol pozisyona girmek, onları da gole çevirmek. İlk maçın ilk devresinde çok domine bir oyun oynadık ama bunu skora çeviremedik. Sahada kazanmak için elimizden geleni yapacağız. Çok önemli bir takıma karşı oynayacağımızı bilerek oynayacağız. Savunma gücümüzü de artırmamız lazım." değerlendirmesinde bulundu.

"ONLARIN DESTEĞİYLE MÜCADELEYE ÇIKACAĞIZ"

Ali Sami Yen'deki maçta muhteşem bir taraftar olduğunu hatırlatan Buruk, "Orada inanılmaz bir atmosfer yarattılar. Uzun yıllar hatırlanacak bir maç olarak kalacak. Biz 2000'li yıllarda Münih Olimpiyat stadına gelmiştik, her yerde sokaklarda Türk taraftar vardı. Yarın yine çok sayıda vatandaşımız yanımızda olacak, onların desteğiyle birlikte mücadelemizi vereceğiz, oyun olarak en iyisini yapacağız." şeklinde konuştu.

BARIŞ ALPER YILMAZ: DAHA YOLUN BAŞINDAYIM

okan-buruk-galatasaray-bayern-munih-basin-toplantisi-2

Okan Buruk ile basın toplantısına katılan genç futbolcu Barış Alper de iki taraf için zor bir maç olacağını belirterek, "Dünyanın en iyi takımlarından birine karşı oynayacağız. İlk maçta çok pozisyonumuz vardı ama değerlendiremedik. Yarın aynı performansı göstermek istiyoruz. Galatasaray'ın geninde Avrupa'da başarılı olmak var. Bunun için mücadele edeceğiz." dedi.

Her maçta aynı performansı göstermek için çaba sarf ettiğini anlatan Barış Alper, "Hocamın verdiği taktiği uygulamak ve başarılı olmak istiyorum. Maçlara anlık olarak bakmıyorum. Süreç olarak bakıyorum. Çok çalışıyorum. Daha yolun çok başındayım. Farklı yerlerde oynayabiliyorum ama önemli olan takımıma faydalı olmak istiyorum. Ne kadar faydalı olursam o kadar iyi olur" diye konuştu.

MUSLERA'DAN SEVİNDİREN HABER

Okan Buruk, kaleci Muslera'nın yarın ki maçta oynayıp oynayamayacağının ise maç saatinde belli olacağını belirterek, “Bugün antrenmanda bizimle birlikte sahada yer aldı. Olumsuz bir şey olmadı. Yarın kararımızı vereceğiz. Oynayınca olumsuz yöne gidecek bir şey olmadığını doktorumuz söyledi. Ben oyuncularıma bazen iyi oynadıklarında teşekkür ediyorum. Hepsi çok oynamak istiyor. Takıma katkı vermek istiyorlar. Oynayabilecek durumda olduklarında hepsi bu fedakarlığı yapıyor. Bu da bir takım için çok önemli. Hem Galatasaray’a hem takım arkadaşlarına hem de camiaya olan bağlılıklarını net bir şekilde gösteriyorlar” dedi.