Dört yıl önce öğrencilerin eksikliklerini tamamlamaları ve dinlenmeleri için uygulamaya koyulan Kasım ve Nisan aylarındaki ara tatillerin kaldırılması gündeme geldi.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konu hakkında açıklamalarda bulundu.

ARA TATİL KALKIYOR MU?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, “Velilerden, öğrencilerden, öğretmenlerden öyle bir talep gelirse bakarız. Bu yılkini gördükten sonra değerlendirme yaparız” dedi.

“ARA TATİLİN KALDIRILMASI ŞU AN GÜNDEMDE YOK”

Milli Eğitim Bakanlığı’nda İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı olduğunu belirten Bakan Tekin, “Yapılan her şey, attığımız her adım o daire başkanlığı tarafından izleniyor. Bu yıl ara tatilden sonra rapor oluşturulur. Bakarız, öğrenciler, veliler, öğretmenler mutlu ise biz de devam edeceğiz. Eğitim süreciyle ilgili bir problem varsa ona göre çözüm alınabilir. Benim kişisel kanaatim Türkiye çapında değil, bölgesel olarak uygulanabilir. Şu an gündemimizde bu ara tatillerle ilgili herhangi bir şey yok” şeklinde açıklamada bulundu.

ekranhaber-2

ARA TATİL NE ZAMAN?

2023-2024 eğitim öğretim yılında birinci dönem ara tatili, 13 Kasım 2023 Pazartesi başlayacak ve 17 Kasım 2023 Cuma sona erecek.

Yarıyıl tatili, 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayıp 2 Şubat 2024 Cuma tamamlanacak.