İstanbul Eyüpsultan'da lüks aracıyla, yol kenarında duran ATV aracına çarpıp 1 kişinin ölümüne 4 kişinin yaralanmasına neden olan T.C olayın ardından annesi Eylem Tok'u aradı. Ünlü bir yazar olan Tok, oğlunu olayın ardından Mısır'a kaçırdı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla ilgili olarak, 17 yaşındaki sürücü T.C için "Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek" suçundan, annesi Eylem Tok hakkında ise "Suçluyu kayırma" suçundan aynı gün yakalama kararı çıkarıldığını açıkladı.

SAVCILIK AÇIKLAMALARDA BULUNDU

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan yazılı açıklamada, "Bazı basın yayın kuruluşlarında Eyüpsultan ilçesinde meydana gelen trafik kazasına yönelik haberler çıkması nedeniyle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla basın açıklaması yapılması gereği hasıl olmuştur. 1 Mart 2024 tarihinde saat 23.50 sıralarında Eyüpsultan ilçesi sınırları içerisinde 18 yaşından küçük olan T. C.'nin 34 EEG 06 plaka sayılı araç ile seyir halinde iken yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan 3 adet ATV tipi araçlara çarpması neticesinde bir kişinin ölümü birden fazla kişinin yaralanmasıyla neticelenen trafik kazasının meydana geldiği, kazadan hemen sonra adli kolluk görevlileri olay yerine intikal etmeden T. C'nin annesi olan Eylem Tok olay yerine gelerek T. C.'yi olay yerinden kaçırdığına yer verildi.

ANNE EYLEM TOK 'SUÇLUYU KAYIRMA' SUÇU İLE ARANIYOR

Yapılan açıklamanın devamı şöyle:
Olay yerine intikal eden adli kolluk görevlileri tarafından kazaya sebebiyet veren araç sürücüsünün tespiti amacıyla ivedi şekilde soruşturma işlemlerine başlanıldığı, kazaya karışan aracın şirket adına kayıtlı olması nedeniyle aracı kullanan şahsın ve adres bilgilerinin tespit edildikten sonra yapılan araştırmada T. C. ile annesi Eylem . Tok'un 2 Mart 2024 tarihinde saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanı'ndan Mısır ülkesine çıkış yaptıklarının tespit edilmesi üzerine aynı gün 2 Mart 2024 tarihinde T. C. hakkında "Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek" suçundan, şüpheli Eylem Tok hakkında "Suçluyu kayırma" suçundan yakalama kararı çıkartılmıştır. Soruşturma tüm yönleriyle titiz bir şekilde devam etmektedir" denildi.

Aşırı hız yaparak bir kişinin ölümüne neden olan oğlunu yurt dışına kaçırmıştı! Ünlü yazar Eylem Tok'tan açıklama geldi Aşırı hız yaparak bir kişinin ölümüne neden olan oğlunu yurt dışına kaçırmıştı! Ünlü yazar Eylem Tok'tan açıklama geldi

Editör: Meltem Kaya Sapmaz