Ünlü Oyuncu Ezgi Mola, kendisini uzun süre takip ve taciz eden K.K.’ya dava açmıştı.  İstanbul 22. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık K.K. hazır bulundu. Duruşmaya müşteki avukatı Yaman Şenoymak ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı da katıldı.

ezgi mola'nın taciz davası - görsel 1

ÜNLÜ OYUNCUYLA AYNI REKLAMDA OYNAMIŞ!

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, müşteki Ezgi Mola’nın 2015 yılında bir firmanın reklam çekimlerinde yer aldığı sırada, bir reklam afişinde arkasında duran doktor rolünde çekime katılan K.K. olduğunu anladığı kişinin, 20 Aralık 2022’de arkasından kendisini takip ettiğini aktardı.

2020 YILINDAN BERİ SOSYAL MEDYADAN TACİZ ETMİŞ

Açıklanan mütalaada, müşteki Mola’nın arkasını döndüğünde sanık K.K.’nın “seninle konuşmam lazım, seni görmem lazım” şeklinde söylemde bulunduğu, parmağını sallayarak “işimi yapmama engel oluyorsun, seni çok kötü yapacağım haberin olsun” şeklinde tehditte bulunduğu, sanığın kendisine 2020 yılından beri sosyal medyadan mesajlar gönderdiğini gördüğü kaydedildi. Öte yandan sanığın, cinsel arzularını tatmin etmek amacıyla müşteki Mola’ya “bekleyecek gücüm kalmadı artık seni görmek istiyorum, bir tanesin sen, insan sevdiğine kızabiliyor işte, orada yanına olmayı çok isterdim, çok özledim seni” şeklinde mesajlarla cinsel tacizde bulunduğu, huzur ve sükun bozduğu da belirtildi.

ezgi mola'nın taciz davası - görsel 2

SANIK KENDİSİNİ “YANINA TANIŞMAK İÇİN GİTTİM” DİYEREK SAVUNDU!

Sanık Kemal K. mahkemedeki savunmasında, "Herhangi bir kötü niyet, art niyet, kesinlikle ve kesinlikle yoktur. Bu olayın üzerinden uzun zaman geçti, uzun zaman geçtikten sonra hakkımda şikayetçi olunması doğru değildir. Ben o dönem sanat işleriyle uğraşıyordum. Hanımefendi de o dönem fotoğraflarımı paylaşmıştı, ben de kendisiyle tanışmak için yanına gitmiştim. Sanırım yanlış anlaşılmışım, yanına gitmem hataydı. Gitmemem de gerekebilirdi. Benim o süreçten sonra hiçbir bağlantım olmamıştır, beraatımı isterim’’ ifadelerini kullandı. Sanık K.K. çıkarıldığı mahkemede “cinsel taciz” suçundan 4 ay 20 gün, “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçundan 2 ay 15 gün ve “tehdit” suçundan 5 ay olmak üzere toplamda 11 ay 35 gün hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca tüm suçlardan hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

MÜŞTEKİNİN AVUKATI: “SANIĞIN KESİNLEŞMİŞ CEZASI VAR”

Duruşmanın ardından Ezgi Mola’nın avukatı Şenoymak, sanığın İstanbul 60. Asliye Ceza Mahkemesi’nden kesinleşmiş cezası olduğunu ve tekrar hükmün açıklanmasının geri bırakılması kararının verilemeyeceğini belirtti. Hakim ise itiraz yolunun açık olduğunu belirterek duruşmayı sonlandırdı.