Teknoloji, mobil iletişim, madencilik, gayrimenkul geliştirme ve işletmeciliği gibi yatırımlarıyla bilinen Mıstaçoğlu Holding ve grup şirketi AGM A.Ş., teknoloji markası OPPO ile stratejik bir anlaşmaya imza attı. Anlaşma, ortak satış ve pazarlama çalışmaları, hizmet operasyonları ve yerel üretim girişimleri dahil olmak üzere iş birliğinin çeşitli yönlerini kapsayacak. Anlaşma çerçevesinde AGM, OPPO ürünlerinin yerel üretimini İstanbul Tuzla’da bulunan fabrikasında üstlenecek.

Aydin Mistacoglu

TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATMA DEĞER YARATACAK

İki büyük şirket arasında yapılacak olan bu anlaşmanın; GSM sektöründe istihdam, yurt dışından bilgi transferi ve teknoloji gelişimi açısından Türkiye ekonomisine katma değer yaratması bekleniliyor. OPPO ve AGM yöneticilerinin katıldığı imza töreninde OPPO MEA Başkanı Chico Zhou, ortaklığın önemine dikkat çekerek, "Bu önemli ortaklık, karşılıklı büyüme, yenilikçilik ve Türk müşterilerimize ve iş ortaklarımıza olağanüstü ürün ve hizmetler sunmaya odaklanan ortak bir vizyonu yansıtıyor" dedi.

TÜRKİYE AKILLI TELEFON ÜRETİMİNİ KONUSUNDA DÜNYA ÜSSÜ OLACAK

Gerçekleştirilen iş birliği ile Türkiye'nin OPPO'nun yurt dışındaki en önemli ve güçlü pazarlarından biri olacağına dikkat çeken Mıstaçoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Mıstaçoğlu şunları söyledi;

“Birçok önemli kilometre taşını içeren bu ortaklık, şirketimiz açısından gurur verici olduğu kadar, Türkiye’nin milli ticari gücüne güç katacak bir yatırım oldu. Yeni dönemle birlikte ülkemizde yapılacak yüksek teknolojiye dayalı üretimin, istihdama katkısının yanı sıra yüksek teknolojinin gelişimini kolaylaştırması açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz" 

Oppo

TÜRKİYE'DE ÜRETİLEN TELEFONLAR TÜM DÜNYAYA İHRAÇ EDİLECEK 

Konuşmasına devam eden Mıstaçoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü; "Bu adımın ülkemizin geleceğine yapacağı katkı ve inovasyon potansiyeli bize büyük mutluluk veriyor. Amacımız kısa bir süre içeresinde ülkemizi akıllı cep telefonu üretimi konusunda bir dünyada önde gelen ülkelerden biri konumuna getirmek ve tüm dünyaya teknolojik bu ürünleri ihraç etmek.” 

Editör: Ceyda Bıyıklıoğlu