Oya Çebi, Habertürk TV ile yollarını ayırdı. Çebi, hafta sonu ekrana gelen "Haftalık" programının sunuculuğunu yapıyordu.

OYA ÇEBİ KİMDİR?

Deneyimli spiker Oya Çebi, 20 Ocak 1985 tarihinde Trabzon'un Araklı ilçesinde dünyaya geldi. Araklı ilçesinin önemli ailelerinden biri olan Çebi ailesinin bir ferdidir.

İlkokul ve ortaokul eğitiminin ardından Araklı Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Daha sonra Kafkas Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünü tamamladı. Üniversite yıllarında voleybol, tiyatro ve resim gibi aktivitelerin yanı sıra ses yarışmasına katılarak derece elde etti. Üniversiteden mezun olduktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil gibi isimler başta olmak üzere birçok isimden spikerlik ve sunuculuk dersleri aldı. Ardından Anadolu Üniversitesi Medya ve İletişim bölümünde eğitim gördü. Sıkı bir Trabzonspor taraftarı olan Çebi aynı zamanda piyano çalmayı ve şarkı söylemeyi çok sevmektedir..

Kariyerine ilk olarak Türkçe öğretmenliği yaparak başladı. 4 yıl öğretmenlik yaptıktan sonra spikerlik ve sunuculuk için gerekli eğitimlerini tamamlayıp Tvem kanalında çalışmaya başladı. Burada ana haber bülteninin sunuculuğunu üstlendi.

Bir süre Tvem’de çalıştıktan sonra 2017 yılında Habertürk kanalına transfer oldu. Habertürk’te Cumartesi günleri saat 08.00 ile 12.00 arası ekrana gelen Haftalık programının yanı sıra hafta içi ve akşam saatlerinde haberleri de sunuyordu.