2 bin liralık kira kavga çıkardı! Ev sahibine tehdit: ‘Senin evini yakarım ulan’

İstanbul’da bir ev sahibi kiracısını evden çıkarmak istedi. 12 yıldır evi boşaltmayan kiracı, küfürler edip tehdit yağdırarak ortalığı birbirine kattı. Ekran Haber özel…

Özel Haber 06.05.2023, 13:42 06.05.2023, 15:07
2 bin liralık kira kavga çıkardı! Ev sahibine tehdit: ‘Senin evini yakarım ulan’

İstanbul’da yine kiracı ile ev sahibi kavgası yaşandı. Fatih Balat’taki evlerini 12 yıl önce 550 liraya kiralayan Şerife-Murat Eldenk çifti, 12 yılın sonunda kiraların yaklaşık 12 bin lira seviyesine çıktığı semtte 2 bin lira ödeyen kiracısından zam istedi. Ancak ev sahibi istediği zammı bir türlü alamadı.

12 YILDIR KİRACISINI ÇIKARAMIYOR!

Kiracısından istediği zammı alamayan ev sahibi, tahliye davası açtı. Ama uzun süren dava süreci de bir türlü sonuçlanmadı.

EV SAHİBİ-KİRACI KAVGASI!

Ev sahibiyle kiracı karşı karşıya gelince tansiyon yükseldi. Kiracı ‘evden çıkmam’ diyor ev sahibi de ‘çıkacaksın’ diyor.

"SENİN EVİNİ YAKACAĞIM" TEHDİDİ!

Ortalık karışında ev sahibine küfür eden kiracı, “senin evini yakarım ulan, çık dışarı” diyerek tehditler savurdu.

"EVİME EL KOYDULAR" İDDİASI!

Yaşanan olayın ardından açıklamalarda bulunan ev sahibi Murat Eldenk, kiracıları tarafından evine el koyulduğunu ve bir türlü çıkaramadığını belirterek şunları dile getirdi:

“Son kira artışından beri 1500 liraya oturuyor. Ben mahkemeye verince 500 lira daha yatırmış. ‘Ben seni süründüreceğim’ diyor. Ev sahibine bu şekilde konuşuyor. Bana diyor ki ‘kendine ev bul’ diyor. Bana, ev sahibine ‘kendine ev tut’ diyor. Bir türlü çıkaramıyorum.”

Ev sahibi ile kiracı arasındaki kavgada son sözü devam eden davanın soncunda yargı söyleyecek.

banner2
Yorumlar (0)