41 yıldır nostalji yaşatıyor! Kolunda sepetle sokak sokak lahmacun satıyor

İstanbul'da yaşayan Kaya Aydın, 41 yıldır seyyar lahmacunculuk yapıyor. Türk mutfağının meşhur lezzeti lahmacunu, kolunda sepetle sokak sokak gezerek satan Aydın'ın, diğer mekanlara oranla daha uygun fiyatlı olması özellikle öğrencileri ve esnafı ile mahalleliyi memnun ediyor. Yaşadığı rahatsızlıktan dolayı artık çok dolaşamadığını ifade eden Aydın, sağlığının el verdiği ölçüde bu nostaljiyi sürdüreceğini söyledi. Ekran Haber özel...

ÖZEL HABER 23.10.2022, 09:31 30.10.2022, 21:31
41 yıldır nostalji yaşatıyor! Kolunda sepetle sokak sokak lahmacun satıyor

Türk mutfağının vazgeçilmez lezzeti ve bir dönem sokaklarda seyyar olarak da satılan lahmacun, İstanbul Çağlayan'da nostaljik olarak yaşatılıyor. 41 yıldır sokaklarda, üzerinde beyaz gömlek, kolunda sepetle lahmacun satan Kaya Aydın, gönül verdiği bu işte ekmek parasını kazanıyor.

MÜŞTERİLER YERİNİ BİLİYOR

Lahmacunu hala eski usul satan Aydın, uğrak yeri olan Gürsel Mahallesi 28 Nisan caddesinde kurduğu tezgahta, özellikle öğrencileri mutlu ediyor. 41 yıldır bu işi yaptığını ve bir süredir de rahatsızlığından dolayı aynı mahallede lahmacun sattığı belirten Aydın, bütün müşterilerin yerini bildiğini ve çocukların da kendisini tanıdığını ifade etti.

RAHATSIZLANDI SABİT KALDI

Fiyatların ortalama 20 lira civarında olduğu lahmacunu 7 liradan satan Aydın'ın en büyük müşterilerini ise öğrenciler oluşturuyor. Öğrencilerin yanı sıra, esnaf ve mahallelinin de tanıdığı Aydın, daha önce sokak sokak gezdiğini ancak rahatsızlığından dolayı mahallede sabit kaldığını belirtti.

Aydın, bu işe gönül verdiğini ve sağlığı elverdiğince bu nostaljik usulle lahmacun satmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.

banner2
Yorumlar (8)
Ender Koç 2 ay önce
Lahmacuncu Kaya Aydının yeri neresi?
Ramazan zafer Ölçener 2 ay önce
Yer neresi bir de onu yazsanız
Canan 2 ay önce
Nerde satış yapıyormuş bilen varmı nasip olur denk gelirse almak isteriz
Ozgur 2 ay önce
Adresi yazan yok. Nasil gidecegiz.
Ersoy yeşilyurt 2 ay önce
Herşey yazılmışts bu ustanın lahmacunu hangi mahallede sattığı yazılmamış,bilsekte gidip yesek:)
Ersoy yeşilyurt 2 ay önce
Herşey yazılmışts bu ustanın lahmacunu hangi mahallede sattığı yazılmamış,bilsekte gidip yesek:)
Yer nerde 2 ay önce
Yernerde
Yasar sahın 0532 2821481 2 ay önce
Yerını nıye solemıyosunuz