Alamayan yöntem değiştirdi: Cep telefonunda kiralık dönemi!

Cep telefonu fiyatlarının 45-50 bin liraları bulmasıyla satın almakta zorlanan vatandaşlar kiralama yolunu seçiyor. Günlük, haftalık ve aylık olarak kiralanan telefon pazarının büyüyeceği tahmin edilirken en yüksek kiralama bedelinin 3 bin lirayı bulduğu ifade ediliyor. Ekran Haber özel...

Özel Haber 16.04.2023, 11:00
Alamayan yöntem değiştirdi: Cep telefonunda kiralık dönemi!

Cep telefonu fiyatlarının 50 bin liraya kadar ulaşması, kiralama işlemlerini de beraberinde getirdi. Kiralama firmalarının giderek artmasıyla büyüyen pazarda, günlük kiralamaların fiyatı da dudak uçuklattı.

'FİYATLARLA BİRLİKTE KİRALAYANLARIN SAYISI DA ARTTI'

Modeline göre belirlenen kira bedelinde günlük telefon ücretleri 200-600 lira arasında değişirken bazılarında 3 bin liraları bulduğu ifade edildi. İstanbul'da bir telefon bayisi sahibi, son model telefon fiyatının 46 bin lira civarında olduğunu belirterek "Telefon fiyaltarı da epey arttığı için altın fiyatlarıyla yarışıyor. Dolayısıyla insanlar farklı firmalar üzerinden kiralama yöntemine gidiyor. İnsanlar daha çok ikinci el ve kiralama yöntemiyle telefon alıyor" diye konuştu.

'EKONOMİK ŞARTLAR ETKİLİ OLUYOR'

Vatandaşlar ise bu duruma ekonomik şartların neden olduğunu ve satın alma gücü yetmeyenlerin bu uygulamay yöneldiğini belirtirken bazıları ise kişisel verilere dikakt edilmesi gerektiğini söyledi.

banner2
Yorumlar (0)