Antika dünyasının kapıları aralandı: Parası olana değil kıymet bilene

Kimi 100 kimi 200 yıllık eşyaların antika severlerin beğenisine sunulduğu bir antikacı dükkanının sahibi olan Hayati Kondu, ender bulunan birçok değerli parçanın hikayesini anlatarak sahte antikacılara karşı da uyardı. Ekran Haber özel…

Özel Haber 19.11.2022, 19:43
Antika dünyasının kapıları aralandı: Parası olana değil kıymet bilene

Önce bir hobi olarak koleksiyon yapmaya başlayan ve sonrasında özel koleksiyonunu insanlarla paylaşmak isteyen Hayati Kondu, antikacı dükkanı açtı. Dükkanındaki her bir parçanın özel bir hikayesi olduğunu da ekleyen Kondu, koleksiyonunun ender parçalarını anlattı. 

DÜNYADA SADECE 5 ADET BULUNAN KAHVE FİNCANI VE ÇOK DAHA FAZLASI

Çanakkale Savaşı’nda 57. piyade alayının hücum borusu, 1750 yılında yapılan ve dünyada sadece 5 adet bulunan 500 bin TL değerindeki kahve fincanı, taş plak çalan gramafon, yüzlerce yıllık portmonto ve çok daha fazlasını koleksiyonunda barındıran Kondu, antikaya her parası olanın sahip olamayacağını hatırlatarak iyi muhafaza etmek gerektiğini söyledi.

SAHTE ANTİKACILARA DİKKAT!

Antika severleri sahte antika satanlara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda da uyaran Hayati Kondu, almak istedikleri antikaları mutlaka güvenli yerlerden ve ekspertize sorarak almalarını tavsiye etti.

banner2
Yorumlar (0)