Aşk büyücüsü dolandırdı! Sahte mehdi suç makinesi çıktı

İstanbul'da bir kadın, kendisini 'mehdi' olarak tanıtıp evlenmek için para isteyen bir dolandırıcının tuzağına düştü. Büyü bozma bahanesiyle yüz binlerce lira koparmaya çalışan adamdan şüphelenen genç kadın, sahte mehdinin maskesini polis operasyonuyla düşürdü. Ekran Haber özel...

Özel Haber 24.11.2022, 11:30
Aşk büyücüsü dolandırdı! Sahte mehdi suç makinesi çıktı

İstanbul'da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Kendisini 'mehdi' olarak tanıtan bir dolandırıcının kurbanı olan genç kadın, büyü bozma bahanesiyle yanaşan dolandırıcıya binlerce lira kaptırdı. 

DOMUZ BAĞI YAPILMIŞ DEDİ

Dolandırıcının kurbanı olan kadın, kendisini 'mehdi' olarak tanıtan adamla 1,5 aydır ilişki yaşıyordu. Kadın, dolandırıcının kendisine "Peygamberlerimiz beni sana gönderdi, seni ve kızını ölümden kurtaracağım. Domuz bağı yapılmış eve, bu çözülmeden senle beraber yaşayamam" dediğini aktardı. Dolandırıcı büyü bozma bahanesiyle 40 bin TL'sini aldı ama o kadarla da kalmadı. Kadın, dolandırıcının kendisine 'Bu parayı vermezsen beni öldürüyorsun' dediğini aktararak 273 bin TL istediğini belirtti. Akıllara durgunluk veren pes dedirtirken mağdur kadın, ''Ben kabul etmek zorunda kaldım, o hayatıma gelsin girsin diye" dedi.

Kendisini 'mehdi' olarak tanıtıp genç kadını tuzağa düşürdü:  Peygamberlerimiz beni sana gönderdi, seni ve kızını ölümden kurtaracağım -  Yaşam Haberleri

SUÇ MAKİNESİ ÇIKTI!

'Peygamberlerimiz beni sana gönderdi, seni ve kızını ölümden kurtaracağım' diyen adama inanan kadın, paralarından oldu. Adamın istekleri bitmeyince gerçek ortaya çıkarken, dolandırıcının 18 ayrı suçtan suç kaydı olduğu öğrenildi.

Ben mehdiyim'' dedi, kadının hayatını kabusa çevirdi | Güncel

'BEN SOFİYİM HİSLERİM VAR'

Kadın o dolandırıcıyla hesaplaşmak için bir alışveriş merkezinde buluştu. Oyununun ortaya çıktığını anlayan adam tam kaçmak üzereyken ekipler tarafından kıskıvrak yakalandı. Yakalandıktan sonra 'Aşk olsun Zehra' diyen adam, 'Neden parasını aldınız?' sorusuna ise 'Seviyorum o yüzden' yanıtını verdi. Kendisinin 'mehdi' olmadığını ifade eden adam, 'Ben Sofiyim, hislerim var' dedi.

banner2
Yorumlar (0)