Depremin parçaladığı hayatlar! İkizleri ölüm bile ayırmadı

Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı Demirköprü Mahallesi'nde yaşayan Aliye-Ramazan Köksal çifti, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından yapayalnız kaldı. Felakette fayın ikiye ayırdığı köydeki evden çıkmayı başaran yaşlı çift, ikiz kızları ve ailesiyle birlikte depremde 23 yakınını kaybetti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 16.03.2023, 13:26 16.03.2023, 15:58
Depremin parçaladığı hayatlar! İkizleri ölüm bile ayırmadı

Hatay'ın Antakya ilçesine bağlı, fay hattının geçtiği ve yolları ikiye ayırdığı Demirköprü Mahallesi'nde yaşayan Aliye Ramazan Köksal çifti, Kahramanmaraş merkezli depremlerde çocuklarını ve torunlarını kaybetti. 

'İKİZ BEBEKLERE HAMİLEYDİ'

26 yaşındaki ikiz kızlarından Yüksel Köksal, 7 aylık ikiz bebeklere hamileydi. Aysel Köksal'ın ise ikiz erkek çocukları vardı. Aysel Köksal, ikiz çocukları ve eşiyle enkaz altında kalarak hayatını kaybederken, ikiz bebeklere hamile Yüksel Köksal da eşiyle birlikte yaşamını yitirdi.

"FELAKETTEN SONRA TELEFONUMUZ ÇALMADI"

İkiz kızları ve torunları ile her gün görüntülü konuştuklarını, birbirlerini aramadan bir gün bile geçirmediklerini belirten Köksal çifti, "O felaketten sonra bir kez bile telefonumuz çalmadı. Gece gündüz fotoğraflara bakarak ağlıyoruz. Yüreğimiz yanıyor, 23 şehit vermek kolay mı?" dedi.

banner2
Yorumlar (0)