Döviz bozduran turist parayı düşürdü: Duyarlı vatandaştan insanlık dersi

İstanbul Tahtakale’deki döviz bürosunda para bozduran bir turist, cebine koymak isterken parasını yere düşürdü. Paranın cebinde olduğunu düşünerek uzaklaşan turist yaklaşık 10 bin lirayı düşürdüğünü fark etmedi ancak duyarlı bir kadın toplu halde yerde duran parayı bulur bulmaz döviz bürosuna teslim etti.

Özel Haber 17.11.2022, 14:37 17.11.2022, 18:59
Döviz bozduran turist parayı düşürdü: Duyarlı vatandaştan insanlık dersi

Tahtakale’deki döviz bürosunda parasını bozduran bir turist veznede işlerini halledip lastiklediği parayı saydıktan sonra cebine koyduğunu sanarak yere düşürdü. 260 dolar ve 3800 TL’yi düşüren turist, parasının cebinde olduğunu düşünerek eşiyle birlikte bürodan uzaklaştı.

YERDEKİ PARAYI KİMSE FARK ETMEDİ

Turistin lastiklediği paralar dağılmamasına rağmen ne parayı düşüren turist ne de döviz bürosundakiler yerde duran toplu parayı fark etmedi.

PARAYI BULAN KADIN DÖVİZ BÜROSUNA TESLİM ETTİ

Para yerde dururken döviz bürosundaki kalabalık da gittikçe artmaya başladı. Neyse ki, büronun önünden geçen bir kadın yerde duran toplu parayı görünce büyük bir duyarlılıkla yerden alarak döviz bürosuna teslim etti. 

”KÖTÜ NİYETLİ BİRİ OLSA GÖTÜRÜRDÜ”

“Duyarlı bir vatandaşımız, bulup parayı bize teslim etti. Kötü niyetli biri olsa götürürdü, sahibini de bulamazdık çünkü biz de farkında değildik” diyen döviz bürosu sahibi kendisine teslim etmek üzere parayı düşüren turisti bekliyor.

banner2
Yorumlar (0)