Eşinin kilosuyla alay eden yandı: Koca ağır kusurlu bulundu

Zonguldak'ta yaşanan olayda eşinin şişmanlığıyla alay ettiği ileri sürülen kocaya Yargıtay'dan kötü haber geldi. Mahkemenin eşit kusur bulduğu dosyayı inceleyen Yargıtay, kararı bozarak kocanın ağır kusurlu olduğuna ve nafaka ödemesine karar verdi. Vatandaşlar ise eşlerin birbirleriyle iyi ilişki içerisinde olması gerektiğine vurgu yaparken bazıları alaycı kelimelerin rahatsızlık doğurabileceği uyarısında bulundu. Ekran Haber özel...

Özel Haber 26.04.2023, 14:54
Eşinin kilosuyla alay eden yandı: Koca ağır kusurlu bulundu

Zonguldak'ta yaşayan ve aralarında şiddetli geçimsizlik olduğu iddiasıyla mahkemeye başvuran A.K. ve E.T. çiftinin davasında emsal bir karar çıktı. A.K., kocası E.T.'nin kendisine 'oğlum', 'popon sepet gibi' diyerek şişmanlığıyla alay ettiğini iddia etti.

KADIN YARARINA TEDBİR VE NAFAKA HÜKMÜ

E.T. iddiaları reddetse de mahkeme, A.K. ve E.T.'nin eşit kusurlu olduğuna hükmederek, A.K.'nin tedbir ve yoksulluk nafakası talebini reddetti. Temyize giden dosyayı inceleyen Yargıtay 2. Hukuk Dairesi heyeti, ilk derece mahkemesinin verdiği kararı bozarak erkeğin ağır kusurlu olduğuna, kadın yararına tedbir ve yoksulluk nafakasına hükmedilmesi gerektiğine karar verdi.

VATANDAŞLAR İKİYE BÖLÜNDÜ

Konuyla ilgili vatandaşlar ise eşlerin birbirlerine saygılı olması gerektiğine vurgu yaparken alaycı kelimelerin rahatsızlık doğurabileceğini ifade etti. 

banner2
Yorumlar (0)