Eski nüfus müdürlüğü, mahallelinin korkulu rüyası oldu: Zehir yuvasına dönen binayı mesken tuttular

İstanbul Fatih'te bulunan eski nüfus müdürlüğü binası, madde bağımlılarının uyuşturucu yuvası haline geldi. Metruk binaya kaçak girişler için önlem alınmasına rağmen barikatların aşıldığı görülürken mahalle sakinlerinin huzuru kalmadı. Madde bağımlıları yüzünden huzurlarının kalmadığını ifade eden mahalleli, yetkililerin bu duruma bir an önce el atmasını beklediklerini ifade etti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 24.04.2023, 08:54
Eski nüfus müdürlüğü, mahallelinin korkulu rüyası oldu: Zehir yuvasına dönen binayı mesken tuttular

İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan metruk haldeki eski nüfus müdürlüğü binası, madde bağımlılarının meskeni haline geldi. Mahalle sakinlerinin muzdarip olduğu olayda, madde bağımlılarının metruk binanın etrafında bulunan sac barikatını aştığı ve delikler açarak binaya girdiği belirlendi.

METRUK BİNADA YAŞAM ALANI OLUŞTURDULAR

Mahalle sakinleri ise durumu polis ile zabıtaya bildirdiklerini ve önlem olarak etrafının kapatıldığını ancak madde bağımlılarının vidaları tekrar sökerek içeri girdiğini ifade etti. İçeride kendilerine bir yaşan alanı oluşturduğu belirtilen madde bağımlılarının her gece ateş yaktığı da iddia edildi.

YETKİLİLERE ÇAĞRI

Bir mahalle sakini, "Elime sopa alıp ben mi gireyim?" diyerek yetkililerin bir an önce el atmasını beklediklerini ifade etti.

banner2
Yorumlar (1)
Menaf 1 ay önce
Merhabalar yerin açık adresini öğrene bilirmiyim