Film gibi dolandırıcılık! Oyuncular oyuna geldi

Oyuncu olmak isteyenlerin hayalleri bir dolandırıcı tarafından yıkıldı. Oyunculuk eğitimi adı altında devamlı para isteyen sözde oyuncu koçu, çok sayıda kişiyi dolandırdı. Oyuncu olma hayalleri suya düşen mağdurlar, dolandırıcıyla sosyal medyadan iletişime geçtiklerini ve 'Seni oyuncu yapacağım' diyerek paralarını aldığını söyledi. Ekran Haber özel...

Özel Haber 07.12.2022, 11:55 07.12.2022, 12:39
Film gibi dolandırıcılık! Oyuncular oyuna geldi

Oyuncu olmak isteyenler oyuna geldi. Bir dolandırıcı, sosyal medyadan tanıştığı kişilere kendisini 'oyuncu koçu' olarak tanıtarak insanların paralarını aldı. Kiminden 6 bin, kiminden neredeyse 1 milyon TL alan dolandırıcı foyası ortaya çıkınca mağdurları tehdit etmeye başladı.

"ÜNLÜ BİR OYUNCU KOÇU OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Kendisini oyuncu koçu olarak tanıtan bir kişi iddiaya göre sosyal medyadan tanıştığı kişilere 'Seni oyuncu yapacağım' dedi. İnsanların hayallerini kullanarak para isteyen dolandırıcı, kiminden 6 bin, kiminden neredeyse 1 milyon TL aldı. Türlü vaatlerle dolandırıldığını söyleyen mağdurlarından biri "Ünlü bir oyuncu koçu olduğunu söyledi. Ben isterseniz sizi bu projelerde yer almanızı sağlarım" dedi.

"45 BİN TL ÖDEME YAPTIM"

İddiaya göre bu dolandırıcılık bir süre daha devam etti. Oyunculuk eğitimi adı altında defalarca para istedi. Konuyla ilgili konuşan bir başka mağdur ise, "40-45 bin liralık bir eğitim almamızı, bu eğitimlerin içerisinde birçok aksiyon dövüş sanatları vb. birçok eğitimin olduğunu söyledi. 45 bin TL tutarında bir ödeme yaptım. O kadar profesyonel ki her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünerek insanları dolandırıyorlar. Paramı verdim ama ortada eğitim diye bir şey olmadı " diye konuştu.

Öte yandan foyası ortaya çıkan sözde oyuncu koçunun, iddiaya göre mağdurları tehdit etmeye başladığı öğrenildi. 

banner2
Yorumlar (0)