İki yıl direndiler! Çaresiz apartman sakinleri isyanda: Yuvamızı yıktınız!

İstanbul Bağcılar'da bulunan 29 daireli bina için iki yıl önce çıkan yıkım kararı gerçekleştirildi. İki yıl boyunca direnen ev sahipleri yıkımı gözyaşları arasında izlerken "29 aileyi evsiz bırakıp kiraya mahkum ettiniz” diyerek isyan etti. Ekran Haber özel...

Özel Haber 01.11.2022, 15:30 01.11.2022, 15:56
İki yıl direndiler! Çaresiz apartman sakinleri isyanda: Yuvamızı yıktınız!

Yılan hikayesine dönen olay Bağcılar’da gerçekleşti. Önce bir bloğu yıkılan ardından da diğer bloğu için yıkım kararı çıkarılan bina için apartman sakinleri 2 yıl boyunca yıkıma karşı direndi. İsyan eden ev sahipleri “şu an buradan çıkan insanların gittiği evler sanki çok mu sağlam?” diyerek karara karşı çıktılar.

KEPÇELERLE YIKILAN EVLERİNİ ÇARESİZCE İZLEDİLER

Kader Apartmanı hakkında 2 yıl önce yıkım kararı çıkarılmasına rağmen kimse apartmanı boşaltmamıştı. Bunun üzerine suyu, doğalgazı ve elektriği kesilen apartman sahipleri evlerini boşaltmak zorunda kaldı. Gözleri önünde kepçelerle yıkılan binayı izleyen çaresiz ev sahipleri “Mağduruz ama ne yapacağımızı biz de şaşırdık” dedi.

“29 AİLEYİ EVSİZ BIRAKIP KİRAYA MAHKUM ETTİNİZ”

Birçok apartman sakinin binada çok cüzi arsa hissesi olduğundan dolayı bina yıkıldıktan sonra kimse evlerini geri alamadı. Bunun üzerine isyan ederek seslerini duyurmaya çalışanlar “Yazık günah değil mi? 29 aileyi evsiz bırakıp kiraya mahkum ettiniz” dedi.

banner2
Yorumlar (0)